Data: 2020.07.03 01:18
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Slaugytojo profesinio vardo nekeis

vlmedicina.lt | 2014-08-05 12:05:10

Sveikatos apsaugos ministerija išnagrinėjo Lietuvos slaugos specialistų organizacijos (LSSO) kreipimąsi dėl slaugytojo pareigybės pavadinimo pakeitimo į medicinos sesers pareigybę.

Slauga
Algirdo Kubaičio nuotr.

Buvęs ministras Vytenis Povilas Andriukaitis, atsakydamas LSSO, informuoja, kad pritariama slaugytojų rengimui pagal ES direktyvos nuostatas, pritariama šios profesijos savarankiškumui bei slaugytojų kompetencijų plėtrai ir pažymi, kad slaugytojo profesinio vardo keisti neketinama.

Taip pat pažymima, kad anksčiau įgyti diplomai, kuriuose buvo suteikta medicinos sesers profesinė kvalifikacija, į naujus diplomus, kuriuose būtų suteikta bendrosios praktikos slaugytojo profesinė kvalifikacija, keičiami irgi nebus. Ministras išreiškia supratimą, kad tie slaugytojai, kurie neįgijo bendrosios praktikos slaugytojo profesinės kvalifikacijos, asmens sveikatos priežiūros įstaigose nori vartoti medicinos sesers profesinį vardą ir tai, ministerijos manymu, neprieštarauja Slaugos praktikos ir akušerijos praktikos įstatymui, slaugytojų medicinos normoms, jų turimoms licencijoms, kitiems teisės aktams ir Europos Parlamento ir Tarybos 2005/36/EB „Dėl Profesinės kvalifikacijos pripažinimo“. Yra žinoma, kad Europos valstybių praktikoje naudojami abu - ir medicinos sesers, ir bendrosios praktikos slaugytojo - profesiniai vardai.

V. P. Andriukaičio teigimu, atsižvelgiant į tai, kad kai kurie slaugytojai, kiti kolegos bei pacientai slaugytojas vadina medicinos seserimis, įstaigos administracija neturėtų prieštarauti, kad bendraujant būtų vartojamas šis profesinis vardas, tačiau dokumentai, susiję su bendrosios praktikos slaugytojo pareigybe, neturi būti keičiami.

Parengta pagal Sveikatos apsaugos ministerijos informaciją