Data: 2020.07.12 10:58
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Slaugytoja į namus: ar turime teisę gauti šią paslaugą?

VLMEDICINA.LT | Šaltinis: vlmedicina | 2016-12-19 11:10:10

Klausimas. Mano mama (82 m.) dabar silpnai vaikšto. Praėjusią savaitę susilaužė ranką. Po ligoninės kas antrą dieną reikia nueiti į polikliniką patikrinti žaizdą. Ar mes turime teisę išsikviesti slaugytoją į namus šiai procedūrai? Kokie įstatymai ar dokumentai reglamentuoja šią teisę? Kas gali naudotis šia paslauga? Marina.

© Fotolia.com

Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos atsakymas

Pacientams, kuriems dėl sunkios sveikatos būklės sudėtinga atvykti į gydymo įstaigą, kur jiems turi būti atliktos procedūros, paslaugos gali būti teikiamos namuose. Gydymo paslaugos namuose gali būti teikiamos pacientams, kuriems nustatytas specialusis nuolatinės slaugos ar nuolatinės priežiūros poreikis, taip pat pacientams, kuriems yra atlikta tracheostoma ar gastrostoma. Gydymo paslaugas namuose gali teikti tiek šeimos gydytojas, tiek slaugytojas.

Siuntimą gauti gydymo paslaugas namuose, kurių išlaidos apmokamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis, išduoda šeimos medicinos arba pirminės psichikos sveikatos priežiūros paslaugas teikiantis gydytojas. Tad pirmiausia reikėtų kreiptis į šeimos gydytoją, kuris įvertinęs pacientės būklę spręs dėl gydymo paslaugų namuose būtinumo.

Ambulatorinės slaugos paslaugų namuose teikimo tvarka ir nustatyta šiame teisės akte.

 

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.