Data: 2020.08.08 13:12
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Slaugau ir globoju neveiksnų asmenį. Kodėl negaunu pašalpos?

VLMEDICINA.LT | Šaltinis: vlmedicina | 2018-01-04 00:02:44

Klausimas. Turiu neveiksniu pripažintą tėvuką. Jam nustatytas didelių poreikių neveiksnumas. Esu teismo įpareigotas rūpintis jo slauga ir rūpyba. Turiu slaugos rūpybos einamą stažą sodroje. Niekur nedirbu. Neturiu jokių asmeniškų lėšų pragyvenimui. Tai kodėl negaunu jokios pašalpos už slaugą ir globą? Kreipiausi į socialinius darbuotojus, jie paaiškino, kad man niekas nepriklauso, kad turiu išgyventi iš tų pačių tėvuko neįgalumo ir slaugos pinigų. Tą patį pasakė ir sodroje. Tai kaip man gyventi? Jonas.

Saulius Liekis. © Algirdo Kubaičio nuotr.

Atsako socialinis darbuotojas Saulius Liekis

Jei asmens (globėjo) šeimos pajamos yra nedidelės ir jis slaugo asmenį, kuris pripažintas teismo neveiksniu ir jam yra nustatytas nuolatinės slaugos poreikis, globėjas gali kreiptis į savivaldybės socialinės paramos skyrių ir jam gali būti mokama socialinė pašalpa (nuo 2018 m. – 122 eurai).

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.