Data: 2020.08.08 12:46
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Skrandžio tyrimo metu nustatė, jog atvira kardija. Ar ji užsidarys?

VLMEDICINA.LT | Šaltinis: vlmedicina | 2017-10-25 00:03:08

Klausimas. Esu pasidariusi tyrimą - procedūrą EDGS. Išvada - GERL, refliuksinis ezofagitas. Gydytoja liepė 1 mėn. pagerti omeprazolą, laikytis dietos. Man neramu, kad yra parašyta išraše - kardija atvira. Supratau, kad čia gali būti įgimta ir nuo jos man visos šios bėdos. Manęs sukilęs rūgštingumas nevargina. Man tik balsas pakimęs ir ryjant maistą jaučiu diskomfortą. Norėčiau pasidomėti, ar yra tikimybės, kad kardija pradės normaliai funkcionuoti, tai yra ar ji užsidarys ir apskritai ar ši liga pagydoma. Su didžiausia pagarba iš anksto dėkoju už išsamų atsakymą. Inga.

© Fotolia.com

Atsako Kauno klinikų Gastroenterologijos klinikos gydytojas gastroenterologas dr. Romanas Zykus

Gerbiama Inga, Jūsų pagrindinė problema yra gastroezofaginio refliukso liga. Diagnozuojant šią ligą, endoskopinis tyrimas dažniausiai nebūtinas, o pati liga daugeliu atvejų gydoma nepriklausomai nuo radinių šio tyrimo metu. Kardijos atvirumas Jūsų atveju nieko nereiškia ir iš trumpalaikio pažiūrėjimo (endoskopija dažniausiai trunka ne ilgiau nei 5 min.) apie šios dalies funkcionavimą spręsti tikrai negalima. Siūlyčiau nekreipti dėmesio į šį įrašą, kuris skirtas ne Jums, o Jūsų konsultantui. Greičiausiai Jūsų konsultantui šis įrašas taip pat nepasirodė itin svarbus, nes kaip žinote, gydomas pacientas, o ne jo tyrimai. Siūlyčiau pakartotinai apsilankyti pas šeimos gydytoją arba gastroenterologą ir aptarti išsamiau gastroezofaginio refliukso ligą.

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.