Data: 2020.07.09 08:31
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Skauda žemiau uodegikaulio. Kas man yra?

VLMEDICINA.LT | Šaltinis: vlmedicina | 2011-11-07 23:35:28

 

V. R. Geraskinas. Redakcijos archyvo nuotr.

Klausimas. Pasėdėjus ant kieto pagrindo (taburetės, virtuvinės kėdės, suolo), atsiranda stiprus skausmas žemiau uodegikaulio. Skauda ne uodegikaulį, o minkštuosius audinius. Tai suprantu, paspausdamas juos, esant tam skausmui. Skausmas būna stiprus. Ilgiau pasėdėjus ir prireikus atsistoti staiga, net surinku iš skausmo. Pavaikščiojus apie 20 min. skausmas palaipsniui išnyksta. Toks reiškinys tęsiasi jau apie metus laiko. Kai ant kieto pagrindo ilgiau pasėdėti netenka, skausmo kaip nebūta. Kas tai? Ar sėdint koks skystis susikaupia, o pavaikščiojus vėl išsiskirsto? Ar nervinio pobūdžio reiškinys? Ar kas kita? Į kokios srities specialistą kreiptis?            

Atsako gydytojas neurologas Viktoras Rimas Geraskinas

 Priežasčių, kodėl taip yra, gali būti įvairiausių. Gal  buvo kokia trauma – žmogus krito ant sėdmenų, gal buvo uodegikaulio lūžis, gal yra kokia ataugėlė, gal neužakęs stuburo kanalas ar pan. Tai turi nustatyti specialistas, atlikęs tyrimus, padaręs tos vietos nuotrauką.  Patarčiau kreiptis į šeimos gydytoją ir vengti sėdėti ant kieto pagrindo – nešiotis su savimi pagalvėlę.

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.