Data: 2020.07.12 09:00
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Skauda nugarą, pečius, suka kojas, silpni raumenys

VLMEDICINA.LT | Šaltinis: vlmedicina | 2017-07-12 10:36:51

Klausimas. Gyvenu Airijoje. Buvo padarytas kryžkaulio ir uodegikaulio srities magnetinis rezonansas. Gavau atsakymą, kad yra nedidelė kaulo edema tarp kryžkaulio ir uodegikaulio, taip pat L5 s1 disfunkcija. Ką tai reiškia? Jaučiuosi nelabai gerai, skauda apatinę nugaros dalį, rytais geliantis sukantis kojos skausmas, degina netoli išangės, pradėjo skaudėti pečių plote, raumenų silpnumas. Pasėdėjus ilgiau skauda užpakalį. Prasidėjo galvos skausmai pakaušio srityje. Nusiuntė mane pas specialistą ,bet jis dabar atostogose. Kas man yra? Žydrūnė, 36 m.

Vilma Bilinskienė-Milkovičienė. © Algirdo Kubaičio nuotr.

Atsako gydytoja reumatologė Vilma Bilinskienė-Milkovičienė

Pagal jūsų nusiskundimus ir MRT duomenis galima įtarti Bechterevo ligą - ankilozuojantį spondiloartritą (AS), nes MRT tyrime yra nedidelė kaulo edema. Nežinau, ar jus vargina rytinis sustingimas, bet supratau, kad vargina nugaros, kojos, pečių skausmas.

Ankilozuojančio spondiloartrito klinika:

-rytinis kūno sustingimas, žmogus ryte jaučiasi kaip robotas;

-nugaros/stuburo apatinės dalies skausmas;

-gali būti kitų sąnarių, pvz.: pečių, kelių, riešų, čiurnų, skausmas bei tinimas;

-gali būti padų deginimas, kulnų skausmas;

-akių uždegimas-uveitas;

Diagnozės patikslinimui dar reikėtų atlikti kreatinkinazės (CK) tyrimą, reumatoidinio faktoriaus (RF) testą, šlapimo rūgšties tyrimą, nustatyti HLA B27 -genetinę priklausomybę rodantį rodiklį, kuris apie 50-70 proc. būna sergant šia liga ir rodo, kad ją esate paveldėję iš savo artimųjų ir galite perduoti savo artimiesiems.

Ankilozuojančio spondiloartrito ligai atsirasti turi įtakos ir lėtinės infekcijos-lėtinis tonzilitas, angina (reikalinga LOR gydytojo konsultacija dėl infekcijos židinių), lytiniu keliu plintančios lėtinės infekcijos (ureoplazmos, mikoplazmos, chlamidijos) – reikalinga ginekologo konsultacija ir tepinėlis iš gimdos kaklelio.

Visada didžiausią įtaką turi nerviniai stresai, įtampa, depresija.

Nustačius ligą (ją turi patvirtinti reumatologas) reikalingas gydymas.

Jei vargina skausmai, reikalingas gydytojo skirtas priešuždegiminis gydymas, fizioterapinės procedūros, masažas, mankšta.

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.