Data: 2020.07.12 10:16
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Skauda galvą, jaučiu širdies dūžius ir cypimą

VLMEDICINA.LT | Šaltinis: vlmedicina | 2018-01-26 00:02:00

Klausimas. Kodėl paryčiais kiekvieną naktį skauda galvą - tarp akių ir nosies? Slogos neturiu. Kai prasivaikštau - praeina, vaistų stengiuosi negerti. Kairėje galvos pusėje – ūžia, jaučiu prie ausies širdies dūžius ir cypimą jau apie 3 metus. Ramybėje tai veika nervus, naktį blogai miegu. Kas tai galėtų būti? Gražina, 66 m.

© Photl.com

Atsako gydytojas otorinolaringologas Dainius Guzevičius

Išsakomus nusiskundimus galima būtų sugrupuoti į dvi grupes - skausmas tarp akių ir nemalonus cypima, ūžesys ausyje. Dėl pirmojo klausimo: tarp nosies ir akių projektuojasi daug struktūrų - kaktinis sinusas, pirmoji trišakio nervo šaka, akytkaulio sinusai, ašarų maišelis, tad būtų gan keblu ką nors daugiau detalizuoti turint tiek mažai informacijos. Tačiau visos šios struktūros vienaip ar kitaip siejasi su nosimi. Tad jei nusiskundimų dėl alsavimo nosimi, išskyrų iš jos ir pakilusios temperatūros nėra, jei minėti nusiskundimai atsirado neseniai ir savaime praeina pavaikščiojus - didelio pagrindo nerimauti kaip ir nebūtų.

Dėl ramybėje išryškėjančio cypimo ausyse tikslinga būtų išsitirti klausą, ar nebūtų tai klausos sutrikimą lydintis požymis. LOR gydytojas tuo pačiu paskirtų reikiamą gydymą.

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.