Data: 2020.09.30 06:08
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Siūlo taisyti alkoholio vartojimo rodiklių skaičiavimo metodiką

Šaltinis: vlmedicina | 2016-03-10 10:58:02

Seimo Sveikatos reikalų komitetas kovo 9 dienos posėdyje svarstė klausimą dėl alkoholio vartojimo statistinių rodiklių.

© VLMEDICINA.LT (A. Kubaičio) asociatyvioji nuotr.

 

Išklausius Lietuvos statistikos departamento, Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento, Lietuvos verslo konfederacijos ir kitų organizacijų informaciją, pažymėta, kad nėra vieningos alkoholio vartojimo skaičiavimo metodikos nei PSO, nei Europos Sąjungoje. Valstybės, taikydamos nevienodas alkoholio vartojimo skaičiavimo metodikas, pateikia skirtingus duomenis, todėl iškyla alkoholio vartojimo valstybėse palyginamumo problema.

Posėdyje buvo atkreiptas dėmesys, kad Lietuvoje skaičiuojant alkoholio vartojimo rodiklius nėra įvertinamas išvežamo alkoholio bei turistų suvartojamo alkoholio kiekis, todėl pateikiami alkoholio suvartojimo Lietuvoje rodikliai ES kontekste nėra tikslūs. PSO duomenimis, Lietuva užima trečią vietą pasaulyje ir yra Europos regiono lydere. Posėdžio dalyvių nuomone, aukšti alkoholio suvartojimo Lietuvoje rodikliai yra nepalankūs ne tik šalies įvaizdžiui, tačiau ir investicinei aplinkai.

Įvertinęs pateiktą informaciją, komitetas pasiūlė Vyriausybei sudaryti darbo grupę ir pavesti jai išanalizuoti įvairių Europos Sąjungos šalių patirtį alkoholio vartojimo rodiklių skaičiavimo srityje bei parengti alkoholio vartojimo skaičiavimo metodiką, taikomą mūsų šalyje, ir šią metodiką patvirtinti.

Taip pat komitetas pasiūlė Vyriausybei kreiptis į Europos Komisiją, kad ši pavestų Europos Sąjungos statistikos tarnybai sukurti ir taikyti vieningas alkoholio vartojimo rodiklių skaičiavimo metodikas visose Europos Sąjungos šalyse.

Sveikatos reikalų komiteto biuro informacija