Data: 2020.07.09 19:53
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Siūlo nušalinti nuo pareigų Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos direktorių

Pranešimas spaudai | Šaltinis: vlmedicina | 2017-06-28 17:04:06

 Seimo Neįgaliųjų teisių komisijos posėdyje nuspręsta siūlyti socialinės apsaugos ir darbo ministrui Linui Kukuraičiui nušalinti nuo pareigų Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktorių Manfredą Žymantą.

© Fotolia.com

Komisija šį siūlymą grindžia Specialiųjų tyrimų tarnybos (toliau – STT) 2017 m. birželio 26d. išplatintame pranešime pateikta informacija apie sisteminės korupcijos apraiškas, nustatant neįgalumą ir darbingumą Tarnybos Klaipėdos ir Šiaulių teritoriniuose padaliniuose. STT pranešė, kad yra pradėti nauji ikiteisminiai tyrimai dėl gydytojų ir Tarnybos Klaipėdos ir Šiaulių teritorinių padalinių tarnautojų galimų sisteminių korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų, devyniems Tarnybos teritorinių padalinių tarnautojams pareikštiįtarimai dėl kyšininkavimo, papirkimo ir prekybos poveikiu. Anot STT, artimiausiu metu įtariamųjų ir nusikalstamų veikų epizodų skaičius ikiteisminiuose tyrimuose gali didėti. Komisija ypatingai atkreipė dėmesį į tai, kad sisteminės korupcijos apraiškas neįgalumo nustatymo srityje STT aptinka daugiau nei 15 metų.

Komisijos rašte socialinės apsaugos ir darbo ministrui L. Kukuraičiui raginama imtis realių kompleksinių priemonių korupcijos apraiškoms tarnyboje pašalinti ir iš esmės peržiūrėti neįgalumo ir darbingumo nustatymo sistemą.