Data: 2020.07.08 11:42
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Širdyje – atvira ovalioji anga

vlmedicina.lt | 2015-05-08 00:02:53

Klausimas. Širdyje rado atvirą ovaliąją angą, kurios skersmuo vos 2 mm. Dėl tos priežasties negaliu pereiti medicininės ekspertizės, nes vadovaujamasi tik echoskopijos duomenimis. Girdėjau, jog yra tyrimas, kuris išsamiau ištiria šią problemą (jei neklystu, jo metu kažko įleidžiama į kraują ir stebima, kiek kraujo prateka pro atvirąją angą). Kaip vadinasi šis tyrimas ir ar yra galimybė užginčyti šią problemą ir pereiti ekspertizę? Gintarė, 18 m.

Arūnas Maksvytis
Arūnas Maksvytis. Algirdo Kubaičio nuotr.

Atsako gydytojas kardiologas dr. Arūnas Maksvytis

Klausimo formuluotėje yra keli neaiškūs momentai. Visų pirma, neaišku, kokia toji griežta ekspertizė, kuriai neįtinka tokia, sakyčiau, menka problema. Antra, kyla klausimas, ar tikrai ta atvira ovalioji anga yra, nes šiaip ją nustatyti tikrai nėra lengva, tuo labiau tokio mažo dydžio. Taigi prieš imantis kokių nors sudėtingų tyrimų reiktų bent jau dar vienos echoskopijos, ir būtų gerai, kad ją atliktų patyręs specialistas, kuris, esant reikalui, nukreiptų, jei yra neaiškumų, tinkama linkme.


VLmedicina.lt

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.