Data: 2020.07.15 09:40
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Sergu lėtinėmis ligomis. Ar karantino metu galiu gauti nedarbingumą?

VLMEDICINA.LT | Šaltinis: vlmedicina | 2020-04-06 13:26:52

Klausimas. 2019 m. birželio mėn. man buvo implantuotas stentas po širdies kraujagyslės 100 procentų susiaurėjimo, pripažinta širdies angina, išeminė liga, padidėjęs kraujospūdis, padidėjęs cholesterolio kiekis, dar prisidėjo skydliaukės suaktyvėjimas, mazgeliai visoje skydliaukėje. Esu dirbantis (laikinai turiu nedarbingumą dėl nugaros skausmų), darbas gamykloje, žmonių apie 50, nėra galimybės laikytis saugaus atstumo nuo kitų. Ar yra numatyta tokiems padidintos rizikos ligoniams karantino metu nedarbingumas, tuo labiau kad nelabai gerai ir dabar jaučiuosi (nerimas, gal stresas, oro trūkumas). Pas kardiologus konsultacijai jau tris mėn. neprisibeldžiu. Ačiū. Vigantas.

© VLMEDICINA.LT (A. Kubaičio) asociatyvioji nuotr.

Atsako Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos COVID-19 konsultacinė grupė

2020 kovo 23 d. sprendimu Nr. V-483 patvirtintas lėtinių ligų sąrašas, dėl kurių karantino laikotarpiu išduodamas nedarbingumo pažymėjimas.

Žmonės, kurie serga sunkiomis lėtinėmis ligomis, įrašytomis į sveikatos apsaugos ministro sąrašą, ekstremalios situacijos ar karantino metu gali gauti nedarbingumo pažymėjimą, nes jiems kyla didesnė rizika užsikrėsti koronaviruso infekcija. Tačiau šia teise galima pasinaudoti tik tuomet, jei nėra galimybės dirbti nuotoliniu būdu ir jeigu darbe nėra paskelbta prastova. Sąrašą rasite čia.

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.