Data: 2020.07.09 07:00
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Šiaurietiško ėjimo užsiėmimai Vilniuje

vlmedicina.lt | 2013-09-26 11:03:41

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras tradiciškai šį rudenį kviečia į nemokamus šiaurietiško ėjimo užsiėmimus Vilniaus mieste ir Vilniaus rajone. Mokymų metu bus suteikta informacija apie šiaurietiško ėjimo teigiamą poveikį sveikatai, tinkamą šiaurietiško ėjimo inventoriaus pasirinkimą bei bus mokoma šiaurietiško ėjimo bazinių žingsnių.

Šiaurietiškas
Redakcijos archyvo nuotr.

Šiaurietiškas ėjimas – tai ėjimas, atsispiriant lazdomis. Labai paprasta, lengvai išmokstama, tačiau itin efektyvi sveikatingumo priemonė, tinkanti visiems: jauniems, vidutinio amžiaus žmonėms ir senjorams. Tinkamai apsirengus, šiaurietišką ėjimą galima praktikuoti bet kokiu oru ir  bet kuriuo metų laiku.

Einant šiuo būdu, dirba daugiau nei 90 proc. mūsų raumenų ir sudeginama beveik 50 proc. daugiau kalorijų negu tokiu pat greičiu eitume be lazdų, nes išnaudojamos ne tik kojos, bet ir rankos bei viršutinė kūno dalis. Ėjimas su lazdomis, skirtingai nei bėgimas, nuima dalį krūvio, tenkančio kojų sąnariams ir nugarai, o teisingai atliekami judesiai atpalaiduoja kaklo ir pečių raumenis. Vaikščiojimas su lazdomis gerina širdies ritmą, nes daugiau įkvepiama deguonies, treniruojama širdies ir kraujagyslių sistema, gerėja aerobinė ištvermė. Be to, ši sporto šaka gerina medžiagų apykaitą – per valandą išeikvojama vidutiniškai apie 400 kalorijų (vaikščiojant be lazdų – 280 kal/val.) bei 20-40 proc. daugiau energijos, negu paprastai einant.

Kviečiame būti aktyviais ir daugiau praleisti laiko gamtoje!

Užsiėmimų grafikai:

Vilnius. Rugsėjis

Vilnius. Spalis

Vilniaus rajonas. Rugsėjis, spalis