Data: 2020.07.12 11:07
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Šešeri metai vartoju migdomuosius. Ar reikia detoksikacijos?

VLMEDICINA.LT | Šaltinis: vlmedicina | 2018-09-10 13:36:27

Klausimas. Jau šešeri metai vartoju migdomuosius – zolpidemą, o pastaruoju metu dar pradėjau vartoti xanax, nes zolpidemas kartais nebepadeda. Didelių dozių nevartoju, tris ketvirtadalius zolpidemo tabletės, xanax įvariai, priklausomai, ar padeda. Psichiatrai siūlė tvarkyti problemą antidepresantais, bet nuo jų prarandu sąmonę. Ar norint lengviau atprasti nuo vaistų reikalinga toksikologo konsultacija ir organizmo detoksikacija? G., 58 m.

Robertas Badaras. Audriaus Privedos nuotr.

Atsako Vilniaus universiteto Toksikologijos centro vadovas dr. Robertas Badaras

Jūsų aprašyta situacija deja, yra visiškai tipiška. Akivaizdi fizinė priklausomybė, būtina detoksikacija, nes situacija tik blogės. Toksikologo konsultacijai reikia užsiregistruoti Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės Konsultacijų centre telefonu ar internetu. Geriausiai turėti šeimos gydytojo ar psichiatro siuntimą, jei ne - teks mokėti už konsultaciją 15 eurų.

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.