Data: 2020.09.26 01:17
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Sausėja oda ir slenka plaukai

vlmedicina.lt | 2014-04-08 00:02:38

Plaukai
© Fotolia.com

Klausimas. Labai sausėja veido bei galvos oda, slenka plaukai. Nors tepu drėkinamąjį kremą ir aliejuką, vistiek niekas nesikeičia. Veidas visada šiurkštus, pleiskanoja, niežti, pradeda ryškėti raukšlės. Ką daryti? Laura, 17 m.

Atsako UAB Kauno Aušros medicinos centro šeimos gydytoja Daiva Gurskienė

Simptomai, kuriuos nurodėte, būdingi skydliaukės ligoms. Būtų gerai atlikti skydliaukės hormonų tyrimą ir ATPO (antikūnių prieš skydliaukės audinį) tyrimą. Jeigu būtų pakitimų, reikėtų kreiptis į endokrinologą. Jei tyrimai bus geri, tiesiog gerkite daugiau skysčių, kiek pakeiskite odos priežiūros priemones, naudokite papildų, skirtų sausai odai. Geriau galėtų patarti dermatologas. Dėl raukšlių, manau, kad Jūs tiesiog nepatenkinta savo odos būkle, todėl Jums taip tik atrodo. Jūsų amžius neleidžia susidaryti raukšlėms. Tokiame amžiuje dar vyksta augimas, taigi ir oda turėtų tik gražėti, nebent turite žalingų įpročių.


VLmedicina.lt

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.