Data: 2020.08.11 04:12
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Salieras: padeda nuo daugybės negalavimų

Šaltinis: lrt.lt | 2019-02-04 10:29:05

Jei norite, kad jūsų partneris būtų sveikas ir laimingas? Tuomet pamirškite rožių puokštes ir dovanokite jam salierų, LRT televizijos laidoje „Klauskite daktaro“ sako Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius Alvydas Unikauskas. Salieras pelnytai laikomas išskirtine daržove: visos jo dalys – lapai, stiebai, šaknys, – tinkamos maistui gaminti, be to, jose gausu svarbių maistinių medžiagų, patikina jis.

© Algirdo Kubaičio (VLMEDICINA.LT) nuotr.

Nors apie augalo gydomąjį poveikį kalbėta jau antikos laikais, gydytojas pastebi, kad šių dienų visuomenę užvaldžiusi sveikos gyvensenos mada tarsi iš naujo atranda salierų naudą: „Salierai turi daug fermentų, folio rūgšties, geležies, kalio, magnio, vitaminų A, B, C; jų sudėtyje 95 proc. vandens, daug natūralios druskos, maistinių skaidulų.“

Taip yra todėl, kad ši daržovė, profesoriaus teigimu, turi aktyvų ingredientą 3-N-butilftalidą, kuris pasižymi tikrai įspūdingu poveikiu bei nauda sveikatai. 3-N-butilftalidas:

– padeda mažinti kraujospūdį;

– mažina raumenų spazmus (skausmus);

– padeda mažinti edemą (3-n-butilftalidas yra lyg natūralus diuretikas, taigi jei turite edemą ar jūsų kulkšnys yra patinusios, kelios valandos prieš miegą suvalgykite salierą – ryte atsikėlus, patinimas bus pranykęs);

– padeda sumažinti dujų kaupimąsį;

– padeda nuo vidurių užkietėjimo;

– padidina testosterono lygį;

– padės atsipalaiduoti ir pagerins miego kokybę;

– salierai gali padėti ištirpinti tulžies ir inkstų akmenis.

„Taigi jei sergate kuria iš pirmiau išvardintų ligų ar norėtumėte pagerinti savo būklę, rekomenduoju keletą savaičių vartoti po tris saliero stiebus per dieną. Galbūt salieras – ir ne burtų lazdelė, bet naudos sveikatai atneša tikrai nemažai“, – sako A. Unikauskas.