Data: 2020.08.06 22:50
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Rytais raižo pilvą, paleidžia vidurius...

vlmedicina.lt | 2013-03-26 00:02:17

Klausimas. Jau nuo 13 metų susiduriu su labai varginančia problema. Viskas prasidėjo nuo to, jog rytais pavalgius užeidavo beprotiški pilvo skausmai, raižydavo visą pilvą. Šeimos daktarė siūlydavo tai šiltą negazuotą mineralinį gerti, tai prieš maistą išgert kisieliaus. Aišku, niekas neišgelbėjo manęs nuo skausmų. Kai buvau 16 metų, vieną dieną prasidėjo skausmai, bet vakare kaupėsi seilės, lyg norint vemti, bet nevėmiau, o visą naktį prasėdėjau tualete, nes nebežinojau, kas darosi. Kitą dieną mane paguldė į ligoninę. Rado nemažai  ligų: GERL, dvylikapirštės uždegimą, žaizdelių skrandyje,  bakterija, tulžies pūslė susisukusi. Gydė mane 10 dienų, su šildymais, dieta ir vaistais. Tačiau po ligoninės niekas nepasikeitė. Man dabar 21 metai ir aš iki šiol kenčiu tuos rytinius skausmus. Buvau atsirinkusi pusryčių maistą - tiesiog valgiau tai, kame nėra nė lašelio pieno ar laktozės. Skausmai nebūdavo tokie stiprūs. Pasakojau savo naujajai šeimos daktarei, tai tiesiog pasakė, jog tikriausiai netoleruoju pieno produktų. Gydymo jokio nepaskyrė. Šią savaitę antradienį negaliu išeiti į paskaitas, turiu prasėdėti tualete, nes raižymo pasekmė būna paleisti viduriai. Šiandien suvalgiau troškintą kotletą ir virtą bulvę, bet vis tiek mano pilvas nerimsta. O keisčiausia tai, kad viskas vyksta tik iki maždaug 12 val. Po to galiu kad ir litrą pieno išgerti, ir man nieko nebus, bet jei tai padarysiu anksčiau, tai nieko gero nelauk. Be to, kartais taip stipriai paleisdavo vidurius, kad sėdėdama ant klozeto ir alpdavau, ir vemdavau vienu metu... Labai norėčiau patarimo. Agnė, 21 m.

Žilvinas Šukys
Žilvinas Šukys. Algirdo Kubaičio nuotr.

Atsako gydytojas gastroenterologas Žilvinas Šukys

Jūsų situacija nėra iki galo aiški, todėl Jums būtina gastroenterologo konsultacija. Reikia išsiaiškinti, ar tai nėra susiję su psichologinėmis problemomis, nerimu, depresija, jautria nervų sistema, dirgliosios žarnos sindromu ar pan.

vlmedicina.lt

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.