Data: 2020.08.13 21:31
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Ryškėja kojų venos. Kokiu sportu galiu užsiiminėti, kad sau nepakenkčiau?

2012-06-23 00:01:32

Klausimas.Man 16 metų. Nuo aktyvaus sporto po truputį ima ryškėti kojų venos. Tai paveldima mano šeimoje, todėl norėčiau sužinoti kokiomis sporto šakomis galėčiau užsiiminėti, kad nekenkčiau sau? Ir kokia ateitis manęs laukia po 10 metų, jei neatsisakysiu aktyvaus sporto?

Linas Jarašūnas. Algirdo Kubaičio nuotr.

Atsako gydytojas angiochirurgas Linas Jarašūnas.

Ateityje laukia išsiplėtusios kojų venos. Pagrindinis šiol ligos faktorius – paveldimumas, o kiti gali tik paspartinti ar pristabdyti jos vystymąsi. Sportuoti galima, bet reikia žinoti, kas sunkumų kilnojimas, karštis suaktyvina venų plėtimąsi. Bėgioti galima. Raumenų judesiai netgi yra naudingi. Patarčiau dabar nešioti elastines iki kelių kojines, net jei vasarą to ir nesinori. Kito pasirinkimo nėra. Tokios kojinės sulėtintų venų plėtimąsi, o jų įsigyti galima bet kurioje ortopedinėje vaistinėje. Vaikams operacijų neatliekame, tad tegu dėvi kojines, sulaukia pilnametystės ir, jeigu išsiplėtusios venos trukdys jam, bus galima atlikti operaciją. Tai – vienintelis gydymo būdas.

vlmedicina.lt

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.