Data: 2020.07.13 14:03
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Regėjimo problema. Ar nešioti akinius?

2012-07-24 00:02:14

Optotipinė lentelė
Redakcijos archyvo nuotr.

Klausimas. Ar susiduriant su regėjimo problemomis žiūrit į tolį tikslinga skirti pliusinius akinius? Situacija tokia, kad į tolį matau normaliai, tačiau jei tik pradedu rašyti, žiūrėti iš arčiau, akys vėliau neprisitaiko ir prastai mato į tolį. Iš arti matau kuo puikiausiai (tiek užsidėjusi pliusinius akinius, tiek be jų).

Atsako gydytoja oftalmologė Jurgita Popovienė

Toliaregystė koreguojama išgaubtais (pliusiniais) lęšiais. Jei žmogus niekuo nesiskundžia, jo rega tiek į tolį, tiek iš arti yra normali, akinių gali ir nenešioti. Toliaregystę būtina koreguoti bet kokio amžiaus žmogui, jei skundžiasi akių nuovargiu žiūrėdamas iš arti, jei žiūrint iš arti rega sutrikusi, gydytojui oftalmologui nustačius kitas akių būkles,  jo nuomone, atsiradusias dėl toliaregystės.  Kiekvienas atvejis individualus, todėl pacientei pirmiausia rekomenduočiau visapusišką oftalmologinį ištyrimą.

vlmedicina.lt

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.