Data: 2020.09.26 02:38
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Regėjimo korekcija lazeriu - ar tai saugu?

VLMEDICINA.LT | Šaltinis: vlmedicina | 2016-11-01 00:01:21

Klausimas. Skaičiau, kad Lietuvoje jau atliekama regėjimo korekcija lazeriu. Ar šios operacijos gali būti pavojingos, ar pasitaiko komplikacijų? Koks yra saugiausias regėjimo korekcijos būdas? Martynas, 28 m.

Prof. Ingrida Janulevičienė. Redakcijos archyvo nuotr.

Atsako Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų Akių ligų klinikos Akių ligų konsultacinio diagnostinio skyriaus vadovė prof. dr. Ingrida Janulevičienė

Lazeriai plačiai yra taikomi įvairiose srityse - pramonėje, statybose, moksle, medicinoje, buityje. Lazeriniai spausdintuvai, grotuvai, brūkšninio kodo skaitytuvai ir kt. jau seniai yra tapę mūsų kasdienio gyvenimo dalimi.

Lazeriai yra plačiai taikomi tiek diagnozuojant, tiek gydant akių ligas. Skirtingų rūšių lazeriai naudojami, sprendžiant įvairias su rega susijusias problemas - koreguojant refrakcijos ydas (trumparegystę, astigmatizmą, toliaregystę), gydant keratokonusą, akies paviršiaus drumstis, lęšiuko kapsulės sudrumstėjimą po kataraktos operacijos, glaukomą, stiklakūnio drumstis, tinklainės ligas, diabeto sukeltas akių komplikacijas ir pan. Vienais atvejais renkamės lazerinį gydymo būdą, kad matytume geriau, ir visai kita situacija, kai lazerinis gydymas taikomas, siekiant išvengti gresiančio aklumo.

Lazerinio akių gydymo principai taip pat skirtingi: šildantis poveikis, deginantis, sprogdinantis ir pan. Pagal galią lazeriai klasifikuojami į kelias saugumo klases nuo 1 (saugūs) iki 4 (net išsklaidyta šviesa gali pakenkti akims ar odai).

Medicinoje visada reikia pasverti tikėtinos gydymo naudos ir galimos žalos santykį. Bet koks gydymo metodas gali sukelti tam tikrų komplikacijų. Nešioti akinius yra saugu, bet net ir akiniai gali nuspausti nosį, ausis, gali atsirasti žaizdelių. Nelaimingų atsitikimų atveju akiniai gali sužaloti akis, veidą. Taip pat ir su lazeriais – neabejotinai yra naudingi, tačiau tai nereiškia, kad negali sukelti komplikacijų. Net ir nedidelis komplikacijų dažnis gali sukelti problemų, kurių nebuvo iki gydymo lazeriu. Visais konkrečiais atvejais reikia pasitarti su gydytoju ir gerai apsvarstyti, kas jus labiausiai vargina, ko jūs tikitės iš gydymo ir kokia yra reali situacija gydytojo požiūriu.

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.