Data: 2020.08.07 15:41
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Ramybės metu – pulsas 120-130 kartų per minutę

VLMEDICINA.LT | Šaltinis: vlmedicina | 2019-12-13 11:03:25

Klausimas. Kiek daugiau nei mėnesį kamuoja sinusinės tachikardijos priepuoliai. Pulsas kyla iki 120-130 (kartais iki 160) k/min ramybės būsenoje, jaučiu lengvą maudimą širdies plote, apima nerimas ir galvos svaigulys. Taip pat šąla galūnės. Lankiausi pas kardiologą, elektrokardiograma parodė sinusinį ritmą (priepuolio metu ritmas taip pat sinusinis), echoskopija pakitimų neparodė. Endokrinologai bėdų taip pat nerado. Skydliaukės veikla nepakitusi, echoskopija taip pat bėdų neparodė. Tiesa, net ir labai nedidelis alkoholio kiekis stipriai didina pulsą ir iššaukia priepuolį. Anksčiau niekuomet taip nebūdavo. Gal galite patarti, ką daryti? Mindaugas, 25 m.

Dr. Virgilijus Grinius. Nuotr. iš kardiologas.lt

Atsako gydytojas kardiologas dr. Virgilijus Grinius

Jei užeina dažno širdies plakimo priepuoliai ramybėje, be aiškios priežasties, jums dar reiktų atlikti Holterio monitoravimo tyrimą. Taip pat reiktų matuotis ir kraujo spaudimą – svarbu, ar jis didėja, ar mažėja plakimo metu.

Pulsas apie 120-130 kartų per minutę gali padidėti ir dėl nervinės įtampos, pervargimo, nemigos, kavos, tonizuojančių, alkoholinių (kaip ir minėjote) gėrimų, rūkymo, kai kurių vaistų ir kt. Jei kyla iki 160 kartų per minutę ramybėje – gali būti priežastis širdies laidžiojoje sistemoje. Tada reiktų specialisto elektrofiziologo konsultacijos.

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.