Data: 2020.09.20 14:15
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Privačios poliklinikos buhalterė pasisavino milijoną

2013-01-25 09:36:54

Klaipėdos apygardos prokuratūra kartu su Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnais baigė ikiteisminį tyrimą dėl didelės vertės svetimo turto pasisavinimo, apgaulingo apskaitos tvarkymo bei turto iššvaistymo. Dvylikos tomų baudžiamoji byla su kaltinamuoju aktu šiandien perduota nagrinėti Klaipėdos apygardos teismui.

Pinigai
© Fotolia.com

Kaltinimai byloje pareikšti buvusiai vienos uostamiesčio individualios įmonės – konsultacinės poliklinikos buhalterei 54 m. S. P.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, S. P. nuo 2005 m. iki 2011 m., būdama atsakinga už įmonės piniginių lėšų tvarkymą ir vienintelė įmonėje turėdama prieigą prie elektroninės bankininkystės, siekdama pasisavinti svetimas pinigines lėšas bei pasinaudodama savo asmeniniu kompiuteriu, atliko daugiau nei 400 elektroninių bankinių operacijų, per kurias iš poliklinikos banko sąskaitos į savo asmeninę sąskaitą pervedė daugiau kaip 1 milijoną litų. Pervedimų pagrindas būdavo nurodomas kaip darbo užmokesčio ar avanso išmokėjimas.

Nustatyta, kad iš asmeninės buhalterės bankinės sąskaitos, papildytos solidžiomis poliklinikos piniginėmis lėšomis, ne kartą įvairios pinigų sumos būdavo pervedamos į jos sūnaus individualios įmonės sąskaitą, pinigai būdavo nuimami grynaisiais, atsiskaitoma už komunalinius patarnavimus, už prekes parduotuvėse, dalis pinigų pervesta į kitame banke turėtą asmeninę buhalterės sąskaitą ir pan.

Aferai ėmus aiškėti, buhalterė sunaikino pirminius buhalterinius apskaitos dokumentus, ištrindama juos iš asmeninio kompiuterio laikmenų. Dalį pinigų ji grąžino į poliklinikos sąskaitą, tačiau ši suma nesiekia nė 75 tūkst. litų.

„Buvusiai buhalteriai pareikšti kaltinimai pagal tris Baudžiamojo kodekso straipsnius – dėl didelės vertės svetimo turto pasisavinimo, dėl svetimo turto iššvaistymo ir dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo. Jai skirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti ir įpareigojimas periodiškai registruotis policijos įstaigoje, taip pat jos ir jos šeimos narių turtui taikytas laikinas nuosavybės teisių apribojimas“, – sakė tyrimui vadovavusi bei valstybinį kaltinimą teisme palaikysianti Klaipėdos apygardos prokurorė Laima Rokanskienė.

Individuali įmonė – konsultacinė poliklinika byloje pareiškė 998 925 litų civilinį ieškinį.

Už didelės vertės svetimo turto pasisavinimą numatyta maksimali laisvės atėmimo bausmė iki 10 metų.

vlmedicina.lt