Data: 2020.09.18 23:55
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Priklausomybė – pagydoma ar ne?

vlmedicina.lt | 2014-01-29 00:02:02

Blaivybė
Genovaitės Privedienės nuotr.

Klausimas. Mano artimas žmogus gydosi nuo priklausomybės alkoholiui. Gydytojas, paklaustas, ar išsigydys, atsakė, kad alkoholizmas yra nepagydoma liga ir jokių garantijų, kad pagis, nėra. Pasidomėjęs, kas yra priklausomybė, internete, atradau, kad sveikimas nuo priklausomybės tęsiasi visą gyvenimą, bet žmogus gali gyventi ir jaustis visiškai sveikas. Tai kaip čia yra, kad vieni teigia, kad nepagydoma, o kiti rašo, kad galima gyventi sveikai? Ovidijus, 40 m.

Atsako gydytojas psichoterapeutas, individualios psichologijos analitikas Viktoras Šapurovas

Kad žmogus turi priklausomybę, jis prisimins visą gyvenimą, net jeigu daugelį metų jausis visiškai sveikas. Jis niekada negalės elgtis taip, kaip sveikas. Jis visuomet turės prisiminti, kad yra priklausomas. Vis dėlto priklausomas žmogus turi visiškai kitokią sąmonės būseną. Priklausomi žmonės turi pakitusią asmenybės struktūrą, pakitusį reagavimą į stresines situacijas, yra įvykę biocheminiai pokyčiai jų smegenyse.

Priklausomas žmogus turi suvokti, kad jo sutrikimas reikalaus dėmesio visą likusį gyvenimą. Galbūt laikui bėgant to dėmesio reikės mažiau, jei pavyks gerai kontroliuoti ligą.

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.