Data: 2020.08.05 05:31
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Priežastys, kodėl gali pykinti, nors nesilaukiate

2016-05-05 12:08:55

Pykinimas – itin nemaloni būsena, kurios norisi išvengti. Viena, kai, pavyzdžiui, moteris laukiasi ir pykinimas yra normalus nėštumo ženklas arba persivalgėte, kamuoja jūros liga, apsinuodijote... Ir visai kas kita, kai jaučiatės blogai, tačiau priežasčių niekaip neatrandate. Kas gali sukelti šią prastą savijautą? Štai apie ką kalba specialistai.

Kai kuriems kavos perteklius gali sukelti itin nemalonią savijautą, taip ir pykinimą. © VLMEDICINA.LT (A. Kubaičio) nuotr.

Vitaminų vartojimas. Savaime jie nesukelia prastos savijautos, tačiau daugelis žmonių daro klaidą juos vartodami netinkamu metu. Pavyzdžiui, geria tuščiu skrandžiu, todėl kai kuriems tai sukelia ne tik pykinimą, bet ir vėmimą. Pabrėžiama, kad verta įsiskaityti į vitaminų vartojimo nurodymus ir juos gerti tik tada, kai pavalgote.

Kava. Kai kuriems kavos perteklius gali sukelti itin nemalonią savijautą, taip ir pykinimą, o kitiems tokius pojūčius paaštrina staigus šio gėrimo atsisakymas. Ir vienu, ir kitu atveju patariama laikytis saiko, t. y. jeigu vartojate kavą, tuomet neviršykite saugios dozės, o jeigu norite kavą išbraukti iš raciono, tą darykite lėtai ir pamažu, kad organizmas nepatirtų šoko.

Dehidratacija. Vanduo – gyvybės šaltinis, būtinas geram mūsų organizmo darbui ir energingai savijautai. Tačiau jeigu jo geriame nepakankamai arba patyrėme dehidrataciją, galime pasijusti prastai. Ką galite padaryti? Visų pirma, griebkite stiklinę vandens ir išgerkite keletą gurkšnelių.

Gastroparezė. Tai liga, kai skrandis negali išsituštinti, todėl jaučiamas pilnumas, pykinimas, sukeliamas vėmimas. Dėl šios būsenos kaltas cukrinis diabetas, taip pat išskiriami neurologiniai sutrikimai, patirtos skrandžio operacijos ir pan. Norėdami išsiaiškinti priežastį, turėtumėte nedelsdami kreiptis į specialistus.

Galvos svaigimas (vertigo). Dėl tokių priepuolių galite sulaukti ir pykinimo, ir vėmimo, ir visiško energijos praradimo. Kodėl kamuoja toks galvos svaigimas? Gydytojai sako, jog priežasčių yra labai daug, todėl norint atrasti tikrąją priežastį be tyrimų neapsieisite.

Migrena. Vienas iš nemaloniausių galvos skausmų. Migreniniai galvos skausmai išsiskiria tam tikrais požymiais, šį dažniausiai kaktos srityje susitelkusį skausmą lydi paaštrėję pojūčiai, skausmas akių srityje, padidėjęs jautrumas įvairiems kvapams, garsams ar šviesai, pykinimas, vėmimas. Nors kol kas nėra aišku, kas gali sukelti šią ligą, žinoma, kad ji kamuoja netgi 3 kartus daugiau moterų nei vyrų. Migreną gydyti padės tik gydytojas, mat paprasti vaistai nuo skausmo ne visuomet gali padėti.

Stresas ir nerimas. Greičiausiai sudėtingoje situacijoje esate pajutę, kad skrandis užspaudžiamas ir vos galite kvėpuoti iš susijaudinimo ir įtampos. Tokia emocinė perkrova smogia į mūsų virškinamąjį traktą ir todėl galime pasijausti prastai. Stresas ir nerimas taip pat gali paaštrinti įvairių ligų simptomus.

Taip pat pykinimą gali sukelti kepenų pažeidimai, įvairios infekcijos, vartojami medikamentai, depresija, pasikeitę mitybos įpročiai.