Data: 2020.08.05 11:46
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Po lytinio akto – išskyros su krauju, niežulys ir diskomfortas

VLMEDICINA.LT | Šaltinis: vlmedicina | 2020-02-26 12:19:00

Klausimas. Po lytinio akto pas mano partnerę kitą dieną prasideda išskyros su krauju, jaučia taip pat niežulį ir diskomfortą. Man kartais ant varpos atsirasdavo vienadienių spuogelių ar paraudimų taip pat (tik po lytinio akto). Tai apsunkino ir suretino mūsų lytinį bendravimą, išsiskyrėme, tačiau po metų mums suartėjus problema pasikartojo. Per tą laikotarpį ji turėjo vieną partnerį, tačiau ši problema neiškilo. Eiti tirtis kartu ji nebenori, nes nesieja daugiau ateities su manimi. Aš daugiau lytinių santykių kol kas neturėjau. Ar reikėtų man sunerimti ir eiti vienam išsitirti, ar vis dėlto bandyti įkalbinėti kartu? Po paskutinio akto man viskas buvo gerai, jai - ne. Ačiū. E., 46 m.

© Fotolia.com

Atsako Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų Odos ir venerinių ligų klinikos gydytoja dermatovenerologė doc. Vesta Kučinskienė

Iš jūsų laiško supratau, kad visų pirma nerimaujate dėl užkrečiamų lytiškai plintančių infekcijų. Dėl šių infekcijų galite atvykti pas gydytoją dermatovenerologą pasitikrinti ir vienas. Jei jums bus nustatyta viena ar kelios iš jų, tuomet būtina tikrinti ir lytinę partnerę. Dėl šių infekcijų svarbu tikrintis, nes yra galimybė jas perduoti naujiems partneriams, ypač jei nenaudojama barjerinė kontracepcija. Galimos ir kitos gleivinių ligos (pvz., kontaktinė alergija, kerpligė), jas diagnozuojant taip pat atliekami specialūs tyrimai, tačiau jos nėra užkrečiamos, gali paūmėti dėl dirginimo.

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.