Data: 2020.07.10 13:26
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Pradinukai mokosi rūpintis savo sveikata

Lijana Krapikienė | 2013-10-09 16:41:35

Rugsėjo ir spalio mėnesiai Palangos pradinėje mokykloje paženklinti sveikatingumo ženklu, nes mažieji mokinukai aktyviai mokosi rūpintis savo sveikata. Paskutinę rugsėjo savaitę mokykloje vyko rudens gėrybių paroda, kurią organizavo pirmų klasių mokinukai su savo mokytojomis. Pirmokėliai su tėveliais gamino įvairius darbelius iš vaisių, daržovių bei gamtinės medžiagos. Visą savaitę mokyklos foje puošė nameliai iš kaštonų, gulbės, ruoniai, laivai iš cukinijų, žmogeliukai iš moliūgų, sausos puokštės ir kiti linksmi išradingų rankų sukurti darbeliai. Parodėlė ne tik sudomino mokinius bei tėvelius, bet dar kartą atkreipė visų dėmesį ir paskatino maitintis sveikai.

Šventė
Organizatorių nuotr.

Spalio 3 dieną Palangos pradinėje mokykloje vyko tradicinė sporto šventė, kurios metu drauge dalyvaujant linksmose estafetėse buvo siekiama stiprinti ir ugdyti atsakomybę už savo ir kitų sveikatą, propaguoti sveiką gyvenseną kaip gyvenimo būdą bei mokyti turiningai ir aktyviai leisti laisvalaikį, bendrauti su bendraamžiais, savo šeimos nariais. Šventėje dalyvavo Palangos pradinės mokyklos mokinukai, jų šeimos nariai, svečiavosi Palangos V. Jurgučio pagrindinės mokyklos 1a klasės (mokytoja E. Bendikienė) ir 3a (mokytoja D. Jančienė) mokiniai.

Renginio organizatorės mokytojos L. Dumčienė, K. Jocienė, A. Beniušienė ir D. Daukšienė vaikams parengė nuotaikingas estafetes, kuriose jaunieji sveikuoliai išbandė greitį, vikrumą, kantrybę bei ištvermę. Vaikai varžėsi „Linksmųjų segtukų“, „Sklidinos stiklinės“, „Na pagauk“, „Nugriauk -pastatyk“ bei virvės traukimo rungtyse. Šventės pabaigoje visi buvo apdovanoti sportiniais prizais, vaišinosi obuoliais bei 2 „Ąžuoliukų“ ir 2 „Saulės“ klasių mokinių ir jų mokytojų A. Jakumienės bei R. Lingaitienės sveikuoliškais saldainiais, pagamintais iš daržo karaliaus moliūgo.

Estafetė
Organizatorių nuotr.

Spalio 9 dieną Palangos pradinė mokykla prisijungė prie visuotinės akcijos Lietuvoje  „Europos judėjimo savaitės bėgimas“. Net 150 mokinių iš 2-4 klasių su mokytojomis džiaugsmingai įveikė pusės kilometro atstumą rudenėjančiu Palangos pušynu. Akcijos mokykloje organizatorės N. Sabaliauskienė ir L. Dumčienė pritaria olimpiniams principams, skatinantiems sportuoti, stengtis iš visų jėgų ir džiaugtis įdėtomis pastangomis, todėl buvo nutarta nesivaržyti tarpusavyje, o aktyviai dalyvauti bėgime ir pasidžiaugti judėjimo laisve ir grynu oru. Visos klasės, dalyvavusios bėgime, renginio pabaigoje buvo apdovanotos dalyvio diplomais.

Lijana Krapikienė,

Palangos pradinės mokyklos mokytoja metodininkė