Data: 2020.09.29 17:32
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl elektroninės sveikatos projekto

Šaltinis: vlmedicina | 2018-01-16 15:16:15

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimo piktnaudžiavimo kuriant elektroninės sveikatos sistemą. Taip nuspręsta gavus Seimo Antikorupcijos komisijos atlikto tyrimo dėl elektroninės sveikatos sistemos kūrimo išvadą, praneša STT.

© Algirdo Kubaičio nuotr.

Ikiteisminis tyrimas pradėtas, siekiant išanalizuoti ir įvertinti aplinkybių visumą bei nustatyti, ar buvo padaryta korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų, kuriant Lietuvos e. sveikatos sistemą.

Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jį kontroliuoja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyrius.

STT korupcijos prevencijos specialistai yra ne kartą atkreipę atsakingų institucijų dėmesį dėl tinkamai neįgyvendinto elektroninės sveikatos projekto. Tarp korupcijos rizikos veiksnių sveikatos apsaugos sistemoje įvardintas nepakankamai išplėtotas informacinių technologijų panaudojimas, nesukurtos reikalingos informacinių technologijų sąsajos tarp atskirų įstaigų, kurios padėtų sėkmingai šį projektą įgyvendinti.