Data: 2020.07.09 09:08
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Po spinalinės nejautros sutriko rega

VLMEDICINA.LT | 2015-10-06 00:02:13

 

Akis
Ligitos Sinušienės nuotr.

 

Klausimas. Po spinalinės anestezijos sutriko rega. Ar tai ilgam ir gal kokius vitaminus pagerti? A.

Atsako Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinikų Anesteziologijos klinikos vadovas prof. dr. Andrius Macas

Labai sunku įvertinti, kokia yra tiesioginė regos sutrikimo priežastis, neaišku, koks sutrikimo lygis. Pati spinalinė nejautra regos sutrikimo nesukelia, nes suleistas vaistas nepakyla iki regos centrų. Todėl tiksliai atsakyti neįmanoma. Reikėtų įvertinti, kokioje padėtyje žmogus buvo operacijos metu, pvz., gal gulėjo kniūbsčias, kiek truko operacija, kokiomis ligomis jis sirgo iki operacijos. Pvz., jei serga glaukoma, šiuo atveju galėjo būti ligos paūmėjimas. Dar nežinome, koks tai regos sutrikimas, gal mato tik šiek tiek blogiau nei anksčiau, - tuomet kaltas gali būti stresas, patirtas prieš operaciją ir po jos, o ne spinalinė nejautra. Gali būti integrali reakcija į visą chirurginį gydymą.

Jei jau taip nutiko, reikia tikėtis, kad tai praeis, neduos ilgalaikių pokyčių. Kviesčiau regą paprasčiausiai išsitirti, įvertinti pakitimus – bus duoti visi atsakymai.


VLmedicina.lt

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.