Data: 2020.08.12 08:05
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Po pėdos kauliuko operacijos – skauda. Ar padėtų hialurono injekcijos?

VLMEDICINA.LT | Šaltinis: vlmedicina | 2018-02-07 00:08:55

Klausimas. Haliuksas buvo operuotas du kartus. Po to pirštas į viršų nesilenkia, daugiau pavaikščiojus skauda. Diagnozuota artrozė. Ar padėtų šiuo atveju hialurono injekcijos ? G., 59 m.

© Fotolia.com

Atsako Klaipėdos universitetinės ligoninės Traumatologijos departamento vedėjas gydytojas ortopedas traumatologas Vidmantas Žegunis

Pėdos Hallux valgus deformacija - tai organizmo ilgalaikio prisitaikymo prie nestabilios atramos ir sutrikusios biomechanikos viena iš pasekmių. Vienoks ar kitoks „kosmetinis“ piršto patiesinimas bus veikiamas tų pačių neigiamų krūvių ir jėgų. Daugiau nei puse atvejų deformacija grįžta arba pasireiškia kita forma- didžiojo piršto sąnario artroze, kaip jūsų atveju.

Šiandien madingas hialuronas - visur ir visada, o jei dar su PRP (trombocitais praturtinta plazma)... Hialurono rūgštis yra viena iš sudėtinių sąnarinio skysčio dalių. Suleidus į sąnarį šiek tiek laiko ( 2-6 ar 12 val.) jos sąnaryje bus daugiau. Jokiu kitu veikimu į piršto sąnario padidintą krūvį ji nepasižymi. Pigiau yra leisti gryną sterilų vandenį.

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.