Data: 2020.09.30 18:20
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Po operacijos gydytoja nebepratęsia biuletenio. Ką daryti?

vlmedicina.lt | 2014-08-19 00:02:12

Klausimas. Prieš skydliaukės operaciją turėjau 3 mėnesių biuletenį, nes labai blogai jaučiausi. Išoperavo visą skydliaukę ir dar mėnesiui pratęsė. Jau praėjo mėnuo po operacijos, bet jaučiuosi labai blogai, žaizda nesugijusi, nesijaučiu darbinga, o šeimos gydytoja sako, kad negali daugiau pratęsti biuletenio. Ką man daryti? Raimonda, 41 m.

gydytoja rašo
Algirdo Kubaičio nuotr.

Atsako Kauno UAB Rasos klinikos vidaus ligų gydytoja Rasa Borisovienė

Per kalendorinius metus žmogus gali sirgti 122 nepertraukiamas nedarbingumo pažymos dienas, pertraukiamas - 153 dienas. Jei per pastaruosius metus anksčiau nebuvote pasiėmusi biuletenio, pavyzdžiui, dėl slogos ar kitų susirgimų, dar mėnesį turėtumėte teisę prasitęsti nedarbingumo pažymą. Jei šis variantas nėra įmanomas, galima formintis laikiną neįgalumą. Tai padaryti galima šeimos gydytojo paprašius nukreipimo į NDNT (Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos) komisiją, kuri nuspręstų, ar jums suteikti, ar nesuteikti neįgalumą. Dar vienas būdas – iš „Sodros“ pasikviesti gydytoją ekspertą, kuris atlikęs reikiamas procedūras, subūręs medikų komisiją iš jūsų klinikos ir įvertinęs būklę galės pratęsti nedarbingumo pažymą nepaisant jau praleistų darbo dienų (žinoma, jei pasirodys, kad tam yra pagrindo). Išties, labai daug kas priklauso nuo jūsų šeimos gydytojo geranoriškumo, tačiau jei kiti minėti specialistai nemanys, kad nedarbingumo pažymos pratęsimas reikalingas, gydytoja padėti negalės ir biuletenis nebus pratęstas.


Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.