Data: 2020.08.15 02:57
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Po juosmens traumos nepraeina skausmas

vlmedicina.lt | 2013-12-12 00:02:58

Klausimas. Prieš 22 metus turėjau juosmens dalies stuburo traumą ir buvau paguldytas ligoninėn. Po dviejų mėnesių išrašant iš ligoninės daktaras sakė, kad nesėdėčiau pusę metų ir nieko sunkaus nekelčiau. Stengiausi tų patarimų laikytis, bet ir po to man juosmuo visada primindavo skausmais, bet tepaliuku patepdavau ir praeidavo.

Nugara
Dianos Jagėlaitės-Čeginskienės nuotr.

Tačiau paskutinius dvejus metus tie skausmai beveik nepraeina ir skauda ties uodegikauliu, negaliu sėdėti ir ilgai ant nugaros gulėti, kai vaikštau, skausmas šiek tiek sumažėja, o kai atsisėdu, iš karto labai skauda.

Jau 3 kartu dariau MRT tyrimą, buvo paskirtas gydymas. Per paskutinius penkis mėnesius dariau 3-is kartus skausmo klinikoje blokadą, bet skausmas nepraeina.

Girdėjau, kad išoperuoja tą uodegikaulį, bet kas tai galėtų padaryti ir ar tai rizikinga, kokios gali būti operacijos pasekmes? Tadeuš, 40 m.

Atsako LSMUL Kauno klinikų gydytoja neurologė Kristina Laučkaitė

Uodegikaulio skausmas (medicininis terminas Coccydynia arba Coccygodynia), ypač atsiradęs po traumos, vis dėlto pirmiausiai rekomenduojamas gydyti pakartotinėmis blokadomis. Galbūt jums reikėtų dar sykį pasitarti su gydytoju anesteziologu ir neurologu, jog peržiūrėtų visus duomenis, kad būtų įvertinta, ar tikrai skausmas kyla dėl kryžmens-uodegikaulio pažeidimo.

Yra galimybė medikamentams atsparų lėtinį skausmą gydyti pašalinant patį uodegikaulį (operacija vadinama coccygectomia). Tokias operacijas atlieka arba gydytojas neurochirurgas, arba gydytojas ortopedas traumatologas (priklausomai nuo gydymo įstaigos ir objektyvios būklės). Po tokių operacijų puikus rezultatas pasiekiamas 50-80,5 proc. pacientų, tačiau atmintina, kad jokio atsako negaunama arba išsivysto komplikacijos 3,2-7,6 proc. pacientų.

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.