Data: 2020.09.27 23:30
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Po adenoidų operacijos – užgulta nosis, pasikeitęs balsas

VLMEDICINA.LT | Šaltinis: vlmedicina | 2017-08-31 00:02:47

Klausimas. Gegužės 30 dieną 2,5 metų vaikui operavo adenoidus - kaupėsi ausytėse skysčiai, buvo užgultos, dažnai sirgdavo. Po operacijos viskas buvo sklandžiai, tik balsas pasikeitęs, kalbėsena neatsigauna, buvo kaip užgulta nosis, bet ji ir liko užgulta. Aplinkiniai, su kuriais bendraujame, sako tą patį, kad kaip užgulta liko nosis. Buvome pas LOR gydytoją, sakė, kad viskas gerai, į mano pasakymą dėl vaiko kalbos nereagavo. Šeimos gydytojas dabar dar siunčia pas logopedą. Ar tai normalu?! Simona, 29 m.

Dr. Indrė Būtienė. Algirdo Kubaičio nuotr.

Atsako klinikos „Mama, aš sergu“ vaikų ligų gydytoja dr. Indrė Būtienė

Jei adenoidų hipertrofija buvo gana ilgai, vaikas būna įpratęs kvėpuoti pro burną, būti išsižiojęs, tad reikėtų padirbėti, kad vaikas vėl įprastų kvėpuoti pro nosį. Jei dėl adenoidų jau buvo sutrikęs sąkandis ir garsų tarimas, taip, reikėtų padirbėti ir su logopedu. Tačiau jei vis dėlto išlieka užburkusi nosies gleivinė, reikėtų pasikonsultuoti su alergologu, ar nebus šių simptomų priežastis - alergija.

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.