Data: 2020.07.09 23:46
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Persirgus gripu – žiaukčiojimas

Šaltinis: vlmedicina | 2016-02-21 14:33:55

Klausimas. Lapkričio mėnesį  susirgau gripu (karščiavau, kamavo kosulys). Išsigydžiau gerdamas Teraflu ir arbatomis. Praėjus gripui kosulys nedingo ir pasireikšdavo tik nuėjus į dušą ir iškart pavalgius. Niekur nesikreipiau. Po 2 mėnesių atsirado kosulys iki žiaukčiojimo. O šiuo metu iškart pavalgius žiaukčioju. Atsikosčiu 3 kartus ir 7-10 žiaukčioju, ir praeina. Per tą laikotarpį išgyvenau sunkumų, jaučiau nerimą, dabar jis apmažėjo. Buvau pas šeimos gydytoją, ji ištyrė ir nusiuntė šviestis plaučių, tačiau jie visiškai sveiki, todėl paleido, neva aš sveikas, nors vis tiek pavalgęs žiaukčioju, nors ir niekada nevemiu. Ką daryti? Tomas, 22 m.

© VLMEDICINA.LT (A. Kubaičio) asociatyvioji nuotr.

Atsako šeimos gydytoja Birutė Jankuvienė

Kosulys po gripo ar kitos viršutinių kvėpavimo takų virusinės infekcijos yra įprastinis reiškinys, užtrunkantis nuo 3 iki 8 savaičių. Pykinimas, žiaukčiojimai, jeigu turėjote sunkumų, stresinių situacijų, taip pat gali būti dėl nerimo. Jei minėti simptomai dar užsitęstų, rekomenduočiau gastroenterologo ir pulmonologo konsultacijas. Ir, žinoma, pirmiausia kasdienę fizinę mankštą, kuri niekada nė vienam dar nepakenkė.

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.