Data: 2020.08.07 16:17
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Permuša širdį, labai silpna, jaučiuosi blogai. Kas galėtų būti ir ką daryti?

vlmedicina.lt | 2012-10-04 00:02:38

Širdis
© Fotolia.com

Klausimas. Esu 20 metų vaikinas. Jau trys mėnesiai jaučiuosi labai prastai. Užeina priepuoliniai skausmai kairėje krūtinės pusėje, bet trumpi jie. Paryčiais prabundu, nes labai skauda krūtinės kairę pusę. Per dieną dažnai jaučiu širdies permušimus. Atrodo, trumpam sustoja širdis ir toliau pradeda plakti. Tuo momentu labai silpna pasidaro, atrodo, kad parkrisiu. Buvau pas kardiologą. Padarė kardioechoskopiją. Rado mitralinio vožtuvo 0-1 laipsnio nesandarumą ir tarpšerdinės pertvaros aneurizmą. Sakė, nieko baisaus ir nekreipti dėmesio. Buvo parai uždėję holterį. Buvo permušimų, bet, sakė, normos ribose jų skaičius, gydyti nereikia. Buvau pas neurologą, darė magnetinį rezonansą, pakitimų nerado. Paskyrė B grupės vitaminų. Nors sakė, kad nieko nerado su širdimi, bet man kasdien blogai. Nesu jautrus ar nervingas žmogus, tad nemanau, kad man panikos ar nerimo atakos. Gal galėtumėte pasakyti, kas man galėtų būti ir ką daryti? Nes jaučiuosi tikrai prastai, negaliu nei sportuoti, nieko, nes labai dažnai permuša širdelę. Net per paskaitas kartais netikėtai permuša ir pasidaro silpna. Tomas

Atsako gydytoja kardiologė Jūratė Anušauskienė

Sprendžiant iš tyrimų, neatrodo, kad būtų rimta problema. Bet kartais žmonėms permušimai (ekstrasistolės) sukelia nemalonius jutimus, skausmą, todėl net nesant daug tų permušimų, reikia gydyti.  Vaistus gali išrašyti šeimos gydytojas.

vlmedicina.lt 

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.