Data: 2020.08.12 21:10
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Paryškėjusios inksto taurelės – ką tai reiškia?

VLMEDICINA.LT | Šaltinis: vlmedicina | 2018-04-09 10:08:32

Klausimas. Echoskopijos metu kairiajame inkste rastos paryškintos taurelės (akmenų nėra). Kokias ligas tai gali byloti? Ar būtina tikrintis šlapimą? Kaip tik pastaruoju metu jaučiamas retkarčiais užeinanti skausmas nugaroje, inkstų plote, taip pat pilvo apačioje, šonuose. Margarita, 52 m.

Mindaugas Danilevičius. © Algirdo Kubaičio nuotr.

Atsako gydytojas urologas dr. Mindaugas Danilevičius

Echoskopiškai nustatytos paryškėjusios inksto taurelės - tai vienas iš lėtinio pielonefrito požymių. Pielonefritas – tai vieno ar abiejų inkstų taurelių, geldelių ir intersticinio audinio uždegimas. Moterys juo serga 5 kartus dažniau nei vyrai. O jo priežastimi laikoma infekcija, kuri dažniausiai patenka į inkstą aukštyneigiu keliu, t.y. infekcija pirmiausiai patenka į šlaplę, o iš jos per šlapimo pūslę šlapimtakiais į inkstus. Rečiau infekcija į inkstą patenka su krauju iš infekcijos šaltinio vietos, tarkime, iš viršutinių kvėpavimo takų, skrandžio, žarnyno, lytinės sistemos ar kt. ir sukelia uždegiminį procesą.

Šiuo atveju patarčiau kreiptis į gydytoją nefrologą, o esant reikalui ar įtarimui dėl akmenligės ar kitos urologinės patologijos, atvyksite ir pas gydytoją urologą.

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.