Data: 2020.10.01 07:54
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Paroda „Sveikatos dienos“: nuo vakcinavimo iki psichologijos

Šaltinis: vlmedicina | 2019-02-27 09:52:00

Kovo 1-3 dienomis didžiausioje Baltijos šalyse „Žalgirio“ arenoje vyks renginys „Sveikatos dienos 2019“. Tai sveikatinimo, gydymo, reabilitacijos ir natūralios medicinos naujoves pristatanti paroda. Dalyviai, nuo fitokanabinoidų tyrėjų iki organizacijų, palaikančių žmones su onkologinėmis ligomis, kviečia susitikti seminaruose ir konferencijose.

Parodos organizatorių archyvo nuotr.

Renginyje dalyvaus per šimtą dvidešimt dalyvių, tarp jų gydymo įstaigos, farmacijos įmonės, produktų sveikai gyvensenai ir mitybai tiekėjai. Parodos metu bus galimybė atlikti nemokamus sveikatos tyrimus ar sudalyvauti kraujo donorystės akcijoje. Mėgstantys aktyvų laisvalaikį bus kviečiami išbandyti šiaurietiško ėjimo užsiėmimus Nemuno saloje.

Taip pat lankytojų lauks 5 seminarų erdvės ir 65 paskaitos apie gyvenimo būdo, mitybos įtaką sveikatai, fizinės ir emocinės sveikatos atkūrimą.

Parodos dalyviai – įvairiausių sričių specialistai

Paroda žada platų dalyvių specializacijos ir sveikatingumo tendencijų spektrą: nuo organizmo būklės diagnostikos, pusiausvyros tyrimų inovacijų ar ortopedinių sprendimų iki augalinės mitybos iššūkių, nuo šimtmečiais gyvuojančių lietuviškos pirties tradicijų iki naujausiais moksliniais tyrimais pagrįstų reabilitacijos metodų. Parodoje dalyvaujantys didžiausių šalies kurortų sveikatingumo centrai kvies sanatoriniam gydymui ypač patraukliomis sąlygomis.

Parodą organizuojančio „Ekspozicijų centro“ projektų vadovė Vaida Juodžiukynaitė sako, kad parodoje ypatingas dėmesys bus skirtas ir psichologinei savijautai: „Turime dalyvių, kurie pristatys gydymą psichikos sutrikimus ir simptomus patiriantiems žmonėms, programoje suplanuoti išskirtiniai seminarai apie dvasinę ir emocinę sveikatą“.

Moderniausios šalies laboratorijos konsultuos dėl maisto netoleravimo, alerginių susirgimų, padės susidaryti tyrimų programą bei pakvies į seminarų sales pasiklausyti pranešimų: „Vaistų toleravimo (DNR) tyrimas: ar tikrai geriate Jums tinkančius vaistus?“, „Genetiniai nėščiųjų tyrimai: gydytojos patarimai!“, „NaPro technologija. Alternatyva dirbtiniam apvaisinimui“.

Parodoje bus galimybė išmėginti kūno kompozicijos įvertinimo paslaugą, žmogaus biolauko kompiuterinę diagnostiką, atlikti galvos odos tyrimą, regos testą autorefraktometru, užsiregistruoti klausos patikrinimui, kosmetologės padės išsirinkti pažangiausius odos priežiūros produktus, o pranešimu „Ko odontologas tau nepasako?“ prasidės seminarų ciklas apie burnos ir dantų problemas.

Konferencija apie kanabinoidus: mitai ir moksliniai tyrimai

„Kai kurie žmonės tiki, kad kanabinoidai gali išgydyti visas ligas, bet tai yra netiesa“, – tikina Paulius Jaruševičius, Fitokanabinoidų tyrimų instituto įkūrėjas ir sveikos gyvensenos propaguotojas.

Konferencijoje Paulius Jaruševičius kalbės apie vaistinių ir augalinių preparatų vartojimą. Bus paliesta aktuali tema – kodėl natūralūs kanabinoidų preparatai yra uždrausti Lietuvoje. Tiesa, nuo 2019 metų gegužės 1 dienos įsigalioja įstatymas, kuris reglamentuoja vaistinių preparatų su kanabinoidais registravimo šalyje tvarką. Taigi šie preparatai jau visai netrukus pasirodys vaistinėse.

„Aptarsime, kuri informacija apie vaistus su kanapėmis yra moksliškai pagrįsta, kokie yra mitai. Mokslu yra įrodyta, kad fitokanabinoidai, iš kurių gaminami vaistai, veikia centrinės nervų sistemos skausmo centrus: blokuoja skausmą, mažina uždegino procesą ir veikia imuninę sistemą per sudėtingus mechanizmus. Jie gali prisidėti prie sunkių susirgimų simptomų mažinimo, kai kuriais atvejais gali mažinti onkologinių ląstelių išsiplėtimą organizme“, – dalijasi konferencijos organizatorius.

Kadangi, kaip tikina Paulius Jaruševičius, žmonės vis tiek atsisiunčia šiuos preparatus iš kitų Europos Sąjungos šalių, kur šie vaistai yra legalūs, konferencijos organizatoriai žada aptarti kanabinoidų vartojimą ir suteiks auditorijai patikimą informaciją apie gydymą.

Instituto įkūrėjo žodžiais, Izraelyje onkologiniai ligoniai virš 20 metų vartoja vaistus su kanabonoidais: „Buvo atliktas tyrimas, kuriuo metu 25 tūkst. vėžių sergančių žmonių buvo gydomi valstybės registruotose kanabinoidų klinikose. Tyrimo rezultatai bus aptarti konferencijos metu“.

Kiekvienais metais organizatoriai atsigręžia į onkologiją

Šiemet konferencijoje bus surengta dviejų dienų konferencija apie onkologiją. Programa dalijasi Virginijus Šaulys, Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos direktorius.

„Kiekvienais metais orientuojamės į tas temas, kurias diktuoja pačių onkologinių pacientų norai. Dažniausiai tai yra skaudžiausi klausimai. Esu susidūręs su savo draugų išgyvenimais: moterims kartais skaudesnė tiesa yra apie prarandamus plaukus, nei pati diagnozė“, – pasakoja Virginijus Šaulys.

„Mes taip pat kviečiame ir į meno terapijos spektaklį, orientuotą į onkologinius pacientus ir jų artimuosius. „NENUGALĖTIEJI“ – tai pirmą kartą šalyje rengiamas pasirodymas, paremtas tikromis vėžiu sergančių asmenų istorijomis ir išgyvenimais“, – kalba spektaklio iniciatorius.

Spektakliu bus siekiama atkreipti žiūrovų dėmesį į žmogaus, turinčio onkologiją, realijas. Virginijaus Šaulys yra spektaklio idėjos generatorius. Jis neslepia, kad tai buvo rizikingas projektas, kurį ryžosi įgyvendinti VšĮ „Kartu sveikti lengviau“.

„Pirmąją konferencijos dieną daug bendrausime apie mitybą. Pasidalinsiu patirtimi, kokią įtaką maistas turi vienai ar kitai autoimuninei ligai. Tai bus aktualu ne tik susidūrusiems su onkologija, bet ir turintiems skydliaukės problemas“, – dalijasi pašnekovas.

Antrąją konferencijos dieną vyks „Onkologinių pacientų ir medicinos specialistų diskusijų forumas“. Diskusijoje dalyvausiantys įvairių sričių gydytojai atsakys į rūpimus pacientų klausimus.

Paroda „Sveikatos dienos“ yra rengiama jau vienuoliktą kartą. Lankytojai kviečiami susipažinti su medicinos įstaigų, sanatorijų paslaugomis, pasikonsultuoti su specialistais ir suplanuoti savo sveikos gyvensenos programą.