Data: 2020.07.04 19:26
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Parlamentarai ragina registruoti medikamentinio nėštumo nutraukimo preparatą

vlmedicina.lt | 2014-10-15 10:06:01

Vystomojo bendradarbiavimo, reprodukcinės sveikatos ir teisių parlamentinė grupė, remdamasi Pasaulio sveikatos organizacijos 2012 m. rekomendacijomis „Saugus abortas: sveikatos sistemos praktikos ir politikos gidas“ (angl. „Safe abortion: technical and policy guidance for health systems“), priėmė sprendimą, kuriuo ragina sveikatos apsaugos ministrę inicijuoti misoprostolio registravimą medikamentiniam abortui atlikti.

Vaistai
© Fotolia.com

Medikamentinis abortas – tai nėštumo nutraukimas tam skirtais medikamentais. Iš biomedicininių tyrimų, Pasaulio sveikatos organizacijos duomenų žinoma, kad šis abortas yra saugus, efektyvus ir priimtinas kaip alternatyva chirurginiam metodui.

Atkreipiame dėmesį, kad medikamentinis nėštumo nutraukimas vietoj chirurginio pasirenkamas tuomet, kai nėštumas yra mažesnis. Atliekant medikamentinį nėštumo nutraukimą nereikia intervencinės ir chirurginės procedūros bei nuskausminimo. Šalutinis poveikis trunka labai trumpai, nėra gimdos perforacijos (pradūrimo) ar gimdos kaklelio sužeidimo rizikos. Užtikrinamas didesnis privatumas, o pati moteris gali labiau kontroliuoti savo kūną.

Vystomojo bendradarbiavimo ir reprodukcinės sveikatos ir teisių parlamentinė grupė vienija 16 Seimo narių. Grupės nariai siekia, kad Lietuvoje būtų užtikrintos kokybiškos reprodukcinės sveikatos paslaugos ir moterys nepatirtų fizinio ir psichologinio streso.

Seimo Ryšių su visuomene skyriaus informacija