Data: 2020.07.10 10:17
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Pamėlo nagai, skauda nykščių pagalvėles

VLMEDICINA.LT | Šaltinis: vlmedicina | 2017-09-09 00:02:15

Klausimas. Man staiga (per dieną) pamėlo abiejų kojų nykščių nagai (ryte nieko nebuvo, o vakare pamačiau). Tą dieną tik labai skaudėjo kairės kojos blauzda ir kauliukas prie nykščio. Prieš tai apie savaitę skaudėjo kojų nykščių pagalvėlės ir rankų kairės rankos nykščio pagalvėlė. Niekur neužsigavau ir nesusimušiau. Jau praėjo 2,5 mėn., o man neina geryn (neduoda apsiauti batais, pabrinksta ir parausta nykščiai į vakarą (kartais net nuo nagų apačios atsiranda žaizdelės). Gydytojai nieko nepadėjo, sakė, kad tai kraujas išsiliejo - jokio gydymo nepaskyrė. Tiesa, vakarais darau druskos ar geriamos sodos voneles, tai ryte pagerėja. Šlapimo rūgšties kiekis kraujyje normos ribose. Kas tai yra, ką man daryti, į kokį specialistą kreiptis? Už pagalbą dėkoju iš anksto. Regina, 62 m.

Vidmantas Žegunis. © Algirdo Kubaičio (VLMEDICINA.LT) nuotr.

Atsako Klaipėdos universitetinės ligoninės Traumatologijos centro vadovas gydytojas ortopedas traumatologas Vidmantas Žegunis

Akivaizdu, kad tai lėtinė problema. Gali būti susijusi su kraujagyslių būkle (silpnos kraujagyslių sienelės) ar su kraujo krešumo rodikliais. Tai gali lemti tiek bendra sisteminė liga, tiek ir pėdų patologinė būklė. Manau, kad reikėtų pradėti nuo šeimos gydytojo konsultacijos - atlikti visus reikalingus tyrimus ir pan. Gal praverstų ir reumatologo bei kraujagyslių chirurgo konsultacijos.

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.