Data: 2020.08.06 23:12
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Palangoje planuojamos grandiozinės 55 mln. eurų investicijos į sanatorinį kompleksą

Šaltinis: vlmedicina | 2016-06-28 16:41:13

Sparčiai sanatorinio gydymo bei sveikatinimo srityje besiplečiančioje Palangoje planuojamos grandiozinės investicijos į naują viešbutį su gydomąja zona. 55 mln. eurų – tiek ketinama investuoti, kad jau 2019 m. modernus viešbučio ir sanatorinio gydymo kompleksas galėtų priimti pirmuosius svečius.

Palangos miesto savivaldybės nuotr.

Šį projektą įgyvendina Vokietijos sveikatingumo asociacija (Deutscher Medical Wellness Verband e.V) kartu su Kauno bendrove „ADG projektai“. Planuojama, kad investicijos atsipirks maždaug per dešimtmetį.

Investuotojų planai prieš keletą dienų pristatyti Palangos miesto savivaldybės vadovams – sutikime dalyvavo Vokietijos sveikatingumo asociacijos prezidentas Lutz Lungwitz, "Hofmann projekte GmbH" valdytojas, architektas Martin Hofmann, taip pat – „ADG projektai“ direktorius Giedrius Lesvinčiūnas.

Buvusios stovyklavietės ties Liepojos plento ir Vytauto g. sankirta vietoje, maždaug 2,5 hektaro teritorijoje, per keletą metų bus pastatytas modernus viešbutis bei sveikatinimui skirta gydomoji zona su SPA, baseinu, teniso kortais. Atsižvelgiama ir į jaunų šeimų su vaikais poreikius – mažiesiems numatyta įrengti specialią zoną, negilius baseinus, žaidimų aikšteles.

Komplekso, kurio operatoriumi taps Vokietijos sveikatingumo asociacija, aukštingumas neviršys 18 metrų – aukščio, numatyto Palangos miesto bendrajame plane.

Į Palangą ateina ne tik didžiulės investicijos, bet ir labai rimti sveikatinimo specialistai – Vokietijos sveikatinimo asociacija dirba su didžiausiomis Vokietijos verslo kompanijomis, turi sutartis su Vokietijos ligonių kasomis, todėl būsimo komplekso užimtumas planuojamas didelis visus metus.

Sveikatinimo bei SPA paslaugomis galės naudotis ne tik viešbučio svečiai, bet ir visi norintieji – kompleksas bus ne uždaras, o patrauklus visiems Palangos gyventojams ir kurorto svečiams.

Naujasis objektas svečiams duris atvers po trijų metų, dokumentacijos parengimas užtruks apie pusantrų metų, dar tiek pat laiko pareikalaus statybos darbai. 2019 m. bus pastatytas visas kompleksas“, – teigė „AGD projektai“ direktorius.

Pastaruoju metu Palangoje sveikatingumo bei poilsio infrastruktūros plėtrai privatūs investuotojai skiria didžiulį dėmesį – 2018 m. kurorte duris svečiams atvers didžiausias pasaulinio tinklo viešbutis „Marriott“, taip pat – moderni „Eglės“ sanatorija. Į šios du objektus numatomos apie 80 mln. eurų investicijos.

Didelis privataus verslo atstovų susidomėjimas bei konkurencijos didėjimas negąsdina naujųjų investuotojų. „Palangai bus tik geriau, jei į kurortą ateis keli žinomi vardai. Nuo to užsienio svečių skaičius Palangoje tik augs“, – įsitikinęs vadovas. Jis pabrėžė, jog naujajame viešbutyje bei sanatorijoje tikimasi sulaukti gausaus Vokietijos piliečių skaičiaus – Lietuva yra netoli Vokietijos, o šios šalies piliečiams sveikatinimo paslaugų kainos mūsų šalyje nėra aukštos. Be kitų svečių, naujasis kompleksas, planuojama, sulauks ir Vokietijos liginių kasų siunčiamų pacientų.

Palanga minėtam kompleksui pasirinkta ne atsitiktinai. „Palanga turi didžiulį potencialą. Ne mažiau svarbu, planuojant užsienio svečių srautus, yra ir skrydžių geografijos iš Palangos oro uosto plėtra. Mūsų žiniomis, Palanga turi planų, susijusių su tiesioginiais skrydžiais į Vokietiją, Hamburgą, ir tai mums yra didelis privalumas“, ­– sakė „AGD projektai“ direktorius.

Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus teigė, jog privačios verslininkų investicijos į sveikatinimo paslaugų plėtrą yra labai svarbios kurortui. „Palanga yra kurortas, tad sveikatinimo paslaugų plėtra čia yra labai sveikintina ir aktuali. Įgyvendinti grandiozinai projektai iš esmės pakeis Palangos kurorto veidą o kartu ir ženkliai išplės poilsio Palangoje ne šiltuoju metų sezonu galimybes“.