Data: 2020.09.23 23:30
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Organų ir audinių donorystės idėjai labiausiai pritaria jaunimas

vlmedicina.lt | 2014-09-02 14:55:24

Lietuvoje pilietiškai aktyviausia ir geranoriškiausia gyventojų grupė – jaunimas nuo 18 iki 30 metų, informuoja Nacionalinis transplantacijos biuras prie Sveikatos apsaugos ministerijos. Iki rugsėjo 1–osios buvo užregistruoti 11 135 šios amžiaus grupės gyventojai, pasirašę sutikimą donoro kortelei gauti. Tai – net 57 procentai visų asmenų, turinčių donoro korteles.

Donoro kortelė
Genovaitės Privedienės nuotr.

Vien rugpjūtį, paskutinįjį vasaros mėnesį, 103 jaunuoliai pareiškė sutikimą po smegenų mirties tapti organų ir (ar) audinių donorais.

Prasidėjus naujiems mokslo metams, kompiuteris bus kasdienis palydovas – ir darbo, ir mokslo priemonė. Skyrus vos keletą minučių, kompiuteriu galima prisidėti ir prie kilnaus tikslo – užpildyti elektroninį sutikimą donoro kortelei gauti. Tereikia apsilankyti interneto svetainėje www.transplantacija.lt, rasti nuorodą „Pasirašyk internetu“, patvirtinti savo tapatybę per elektroninę bankininkystę ar elektroniniu parašu. Iš viso Lietuvoje donoro kortelę jau turi 19 521 žmogus.

Paaukoti donorų organai kasmet Lietuvoje išgelbėja maždaug 150 žmonių gyvybę. Nesulaukę donoro organo, kasmet Lietuvoje miršta apie 15 žmonių. Kiekvienam abejojančiajam, ar verta pasirašyti sutikimą donoro kortelei gauti, reikėtų susimąstyti: ar esate tikras, kad į laukiančiųjų donoro organų sąrašą niekada nebūsite įrašyti patys arba jūsų artimieji?

Rugsėjo 1 – ąją Lietuvoje donorų organų ir audinių laukė 447 žmonės. Širdies transplantacijos laukė 30, inksto – 190, kepenų – 66, širdies – plaučių komplekso – 6, kasos – inksto komplekso – 12, plaučių – 4, ragenos – 139 recipientai.

Nacionalinis transplantacijos biuras