Data: 2020.08.06 13:45
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Nuosprendį išgirdo buvęs Panevėžio ligoninės direktoriaus pavaduotojas

2017-11-02 13:10:29

Panevėžio apygardos teismas pripažino kaltu paėmus 2316 eurų vertės kyšį buvusį Respublikinės Panevėžio ligoninės direktoriaus pavaduotoją akušerijos ginekologijos reikalams Albiną Ivonaitį. Jo sūnus Kornelijus Ivonaitis, vienos šeimos klinikos direktorius, pripažintas kaltu dėl kyšininkavimo ir dokumentų klastojimo.

© VLMEDICINA.LT (Algirdo Kubaičio) nuotr.

Teismas abu asmenis atleido nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą, nors Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorė, palaikiusi šioje byloje kaltinimą, savo baigiamojoje kalboje akcentavo: „Net jeigu byloje ir būtų formaliai nustatytos visos būtinos BK 40 str. taikymo sąlygos, galimybė atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą būtų labai abejotina“.

Panevėžio apygardos teismas A. Ivonaičiui skyrė baudžiamojo poveikio priemonę – po nuosprendžio įsiteisėjimo dvejiems metams atimti teisę ligoninėje dirbti vadovaujamą darbą ir darbą, susijusį su viešaisiais pirkimais. Taip pat teismas nusprendė iš A. Ivonaičio konfiskuoti 2316 eurų. Direktoriaus pavaduotojo sūnui K. Ivonaičiui teismas irgi skyrė baudžiamojo poveikio priemonę – sumokėti 2259 eurus į nukentėjusiųjų nuo nusikaltimų asmenų fondą.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnai. Remiantis jų surinktais duomenimis nustatyta, kad už praeityje priimtus palankius sprendimus viešųjų pirkimų konkursuose ir už gerų santykių palaikymą ateityje iš vieno tiekėjo A. Ivonaitis pareikalavo atlygio – parūpinti už daugiau kaip 2 tūkst. eurų detalių jo naudojamo automobilio, priklausančio sutuoktinės individualiai įmonei, remontui.

Remiantis ikiteisminio tyrimo metu surinktais duomenimis, siekiant nuslėpti nusikalstamą veiką, buvo klastojami dokumentai. A. Ivonaitis į nusikalstamas veikas įtraukė ir savo sūnų K. Ivonaitį bei kitus asmenis. Tiekėjas baudžiamojo proceso metu buvo atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės už papirkimą, nes iš jo buvo reikalauta apmokėti A. Ivonaičio naudojamo automobilio detalių vertę.

Apkaltinamuosius teismų nuosprendžius jau teko išgirsti ir kitiems buvusiems ligoninės vadovams. Panevėžio apygardos teismas spalio viduryje dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi, dokumento suklastojimo buvusiai Panevėžio respublikinės ligoninės direktoriaus pavaduotojai Violetai Smilgienei paskyrė 3765 eurų baudą, Panevėžio miesto apylinkės teismas šią vasarą dėl aplaidaus apskaitos tvarkymo jai paskyrė 904 eurų baudą. Praėjusių metų rugsėjį buvęs Panevėžio ligoninės direktoriaus pavaduotojas ūkio reikalams Arvydas Švagždys buvo nuteistas už kyšininkavimą – Panevėžio apygardos teismas jam paskyrė baudą.

Kitų aukštų ligoninės vadovų bylos dar nagrinėjamos teismuose. Kauno apygardos teisme nagrinėjama STT Panevėžio valdybos pareigūnų ištirta 59 tomų baudžiamoji byla, kurioje kaltinimai dėl kyšininkavimo, nusikalstamu būdu gauto turto legalizavimo, turto iššvaistymo, dokumentų suklastojimo ir piktnaudžiavimo pareikšti Panevėžio ligoninės direktoriui I. Dorošui. Jam tenka lankytis ir Panevėžio miesto apylinkės teisme, nes ten nagrinėjama dar viena byla, kurioje direktorius kaltinamas dėl papirkimo ir kurstymo piktnaudžiauti tarnybine padėtimi bei suklastoti dokumentus.

Bendradarbiaujant Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Panevėžio apygardos valdybos ir STT Panevėžio valdybos pareigūnams, teismui buvo perduota Panevėžio ligoninės direktoriaus pavaduotojo Rolando Tatorio byla dėl galimai padarytos nusikalstamos veikos – tarnybinių pareigų neatlikimo. Įtariama, kad dėl kaltinamojo veikos ligoninė galėjo patirti apie 40 tūkst. eurų turtinę žalą. Šią bylą nagrinėja Panevėžio miesto apylinkės teismas.

Šiuos ikiteisminius tyrimus kontroliavo ir jiems vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.