Data: 2020.08.04 06:41
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Norite atrodyti patrauklesnis? Įsigykite šunį

vlmedicina.lt | 2016-01-02 00:01:17

Turbūt niekas nesiginčys, kad šuo - ne tik mielas keturkojis gyvūnas, bet ir tikras žmogaus draugas, o neretai ir visateisis šeimos narys. Pasirodo, be viso to, šunims tenka reikšmingas vaidmuo ir šeimininko romantiniuose reikaluose.

Šuo
© Algirdo Kubaičio (VLMEDICINA.LT) asociatyvioji nuotr.

Iol.co.za aprašyto tyrimo, pavadinimu „Šunų ir kačių vaidmuo žmonių piršlybose ir pasimatymuose“ („The Roles Of Pet Dogs And Cats In Human Courtship And Dating“), autoriai panoro išsiaiškinti, ar tai, kad žmogus augina šunį ar katę, turi įtakos tam, kaip jį vertina potencialūs partneriai. Tiksliau - ar tokie žmonės priešingai lyčiai atrodo patrauklesni.

Eksperimento metu buvo apklausta 1 210 vienoje internetinėje pažinčių svetainėje užsiregistravusių narių, kurie savo anketose nurodė laikantys naminius gyvūnus. Didesnė dalis apklaustųjų buvo moterys (61 proc.), o populiariausi tyrimo dalyvių augintiniai buvo šunys ir katės.

Paaiškėjo įdomūs rezultatai: gyvūno turėjimas, pasak apklausos dalyvių, potencialiems kandidatams suteikė papildomo patrauklumo. Svarbu ir tai, kad ir patys šunų bei kačių savininkai nurodė kitus pažinčių svetainės lankytojus vertinantys pagal tai, kaip pastarieji reaguoja į jų turimą augintinį.

Vyrus suklusti turėtų paskatinti dar viena šio tyrimo išvada. Nemaža dalis (apie 32 proc.) apklaustų moterų pažymėjo, kad vyrai, auginantys kates, joms atrodė nors ir žavūs, bet ne tokie patikimi. Tokio vertinimo ištakos, pasak mokslininkų, gali glūdėti evoliucijoje - nuo seniausių laikų moterys norėjo atsakingų ir rūpestingų partnerių, o būtent šuns auginimas ir asocijuojasi su itin stipriu atsakomybės už kitą jausmu. Žinoma, rūpestingos priežiūros reikalauja ir katės, tačiau jų auginimas gerokai paprastesnis: nereikia anksti ryte ar sergant keltis iš lovos ir eiti laukan jos pavedžioti; dėl pasivaikščiojimų nereikia griežtai planuoti savo dienotvarkės ir tvirtai jos laikytis; katės, kitaip nei šuns, nereikia nuosekliai, kryptingai ir kantriai auklėti, socializuoti ir pan. Todėl būtent šuns, o ne katės auginimas siejamas su didžiuliu atsakomybės jausmu, kuris vyriškiams ir suteikia nepaprasto patrauklumo. Moterims vyro gebėjimas būti atsakingam už savo šunį tarsi atspindi jo patikimumą, gebėjimą pasirūpinti ir būsima šeima, vaiku.

Beje, yra dar vienas šuns auginimo privalumas - jaučiant, kad pasimatymas darosi nemalonus, visuomet galima taktiškai iš jo pasišalinti paaiškinant, kad laikas susitikimą užbaigti, nes namuose laukia šuo, kurį tuoj reikės išvesti pasivaikščioti. Tokia neutrali išsiskyrimo priežastis leidžia atsitraukti draugiškai ir neįžeidžiant partnerio.


VLmedicina.lt