Data: 2020.07.10 00:34
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Negalintiems atvykti į medicinos įstaigą – konsultacijos internetu

vlmedicina.lt | 2013-03-28 14:36:05

Lietuvoje pradėjo veikti pirmoji interneto svetainė MedicinaTau.lt, kuri įprastą gydytojo konsultaciją perkelia į virtualią erdvę. Gydytojų teikiamos paslaugos internete leidžia medicinai prisitaikyti prie kintančių žmonių poreikių. Paslaugos prieinamos visiems, turintiems kompiuterį ir elektroninę bankininkystę, nepriklausomai nuo to, ar šiuo metu gyvena Lietuvoje, ar užsienyje. Konsultacijos vyksta paciento pasirinktu metu – darbo dienomis ir savaitgaliais.

Internetas
© Fotolia.com

Gydytojas ir pacientas „virtualiame kabinete“ gali matyti vienas kitą ir kalbėtis rūpimais klausimais. Internetu konsultuojanti gydytoja Audronė Kirdeikienė kaip didžiausią konsultacijų internetu privalumą įvardija tai, kad konsultacijos su gydytojais tapo prieinamesnės: „Tai ypač aktualu, kai žmogus neturi galimybės atvykti į sveikatos priežiūros įstaigą ir pasikonsultuoti su savo gydytoju, tačiau pasitarti su specialistu norėtų kaip įmanoma greičiau. Galbūt pacientas prastai pasijuto viešnagės užsienio šalyje metu, o gal neturi galimybės ištrūkti iš darbo ar nenori lankytis gydymo įstaigoje gripo epidemijos metu. Be to, tokia paslauga labai aktuali emigravusiems lietuviams, kurie galbūt baiminasi kreiptis į svečios šalies gydymo įstaigas ar nori išgirsti antrą nuomonę. Žinoma, gydytojų konsultacijos internetu negali atstoti tradicinės medicinos, tačiau ją papildo, suteikia daugiau lankstumo ir priartina prie žmonių poreikių“.

Naujos paslaugos iniciatorės ir svetainės MedicinaTau.lt administratorės UAB „Baltnetos komunikacijos“ direktorius Mindaugas Pranskevičius pabrėžia konsultacijų internete saugumą: „Pirmiausiai, vaizdo konsultacija vyksta ne per išorinę programą, o per portale integruotą specialią video programą. Be to, portale yra įdiegtas SSL (angl. Secure Socket Layer) sertifikatas, užtikrinantis lankytojo duomenų ir vykdomų operacijų saugumą – tarp lankytojo naršyklės ir serverio siunčiama informacija yra šifruojama. Konsultacijų vaizdo įrašai nėra saugomi – taip garantuojamas gydytojo ir paciento pokalbio konfidencialumas“.

Konsultacijoms nėra reikalinga speciali įranga – pakanka interneto ryšio, vaizdo kameros, mikrofono bei garsiakalbio.

vlmedicina.lt