Data: 2020.08.04 06:37
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Ne problema, kad Palangoje nėra viešosios pirties

vlmedicina.lt | 2014-06-10 16:50:25

Palangai ruošiantis jau antrus metus rengiamam Pirties ir SPA festivaliui „Gintarinė Baltija“ portalo VLMEDICINA.LT skaitytoja Dalia nusistebėjo: „Na, ir juokinate. Palangoje - pirties šventė. Taigi ta pati Palanga su jos valdžia jau kiek laiko neturi viešosios pirties ir visiems nusispjauti. Svarbu ant kranto kažkokia „pokazucha“. Ką apie tai mano palangiškis sveikuolis Dainius Kepenis?

Dainius Kepenis
Algirdo Kubaičio nuotr.

„Šiais laikais turėti miestui viešąją pirtį nebe taip aktualu. Ko gero, kas trečias palangiškis savo namuose turi įsirengęs pirtelę, kiekvieni poilsio namai – taip pat, ir ne vieną, įvairiausių rūšių. Tad visai ne bėda ir ne problema, jei Palangoje nėra viešosios pirties.

Žinoma, viešąsias pirtis daugelis, ypač vyresnioji karta, prisimename su nostalgija. Tad tik dėl to gal kartais gaila.

Kita vertus, ne vienam svarbi kaina. Palyginkime poilsio namų ar kaimo turizmo ir viešųjų pirčių kainas. Skirtumas tikrai didžiulis.

Bet pažįstu daug žmonių, kurie mėgsta pirtį, nuolat važiuoja net ir į Klaipėdą ar aplinkines vietoves, ieško ir susiranda.

Reikia pasakyti, kad kiekvienas save gerbiantis žmogus kartą per savaitę turėtų apsilankyti pirtyje. Nepriklausomai nuo to, koks metų laikas: žiema ar vasara, ruduo ar pavasaris. Ypač gerai tamsiuoju metų laiku paprakaituoti pirtyje.

Dar senovės Egipte buvo populiarios pirtys. Jose stebėjo, kaip žmogus prakaituoja. Jei gausiai ir greitai – tai rodė sveikatą. Jei žmogus neprakaituoja, vadinasi, kažkas jo organizme sutrikę.

O pirtis pirmiausia rekomenduotina dėl termoreguliacinės organizmo treniruotės. Juk organizmas grūdinamas ir pirtyje. Kūnas pratinamas pakaitomis: karšta ir šalta, karšta ir šalta…Vėliau šios treniruotės labai padeda žmogui prisitaikyti prie aplinkos sąlygų. Nuo to tik gerėja sveikata.

Gerai pagalvojus, pirtis, ko gero, yra vienas iš vertingiausių žmogaus atradimų peršalimo ligų profilaktikai."

Užrašė Ilona Petrovė