Data: 2020.09.21 23:07
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Naujovė minimaliai invazinėje chirurgijoje leis pasiekti dar geresnių rezultatų

Parengė Justina Karpavičiūtė | Šaltinis: vlmedicina | 2017-10-19 00:05:41

Amerikos Maisto ir vaistų administracija (The Food and Drug Administration, FDA) neseniai paskelbė apie naują prietaisą, skirtą robotinei chirurgijai (ang. robotically-assisted surgical device, RASD) – „The Senhance System“. Jis būtų naudojamas ginekologinėms ir storosios žarnos operacijoms atlikti, – rašo fda.gov.

© VLMEDICINA.LT (A. Kubaičio) asocoatyvioji nuotr.

RASD suteikia galimybę naudojantis kompiuterinėmis technologijomis valdyti chirurginius instrumentus, žmogaus kūne padarius tik nedidelius pjūvelius. FDA patvirtino The Senhance System, tvirtindami, jog šis prietaisas leis pagerinti vaizdo kokybę bei judesių kontrolę, atliekant minimaliai invazines chirurgines procedūras.

The Senhance System tikslas yra palengvinti laparoskopines operacijas (kai per kelis nedidelius pjūvius pilvo sienoje, naudojant optinę sistemą ir plonus manipuliatorius, pilvo ertmėje atliekami reikiami operaciniai veiksmai): „Chirurgai vis susiduria su minimaliai invazinių procedūrų, atliekamų su rankiniais instrumentais ir kameromis, ribomis. Tad ieškome naujų technologijų, kurios padėtų peržengti šias ribas. Ateityje tinkamas robotinių ir informacinių priemonių naudojimas bus darbo operacinėje pagrindas. The Senhance System garantuoja tikslumą, regėjimo kontrolę, nepakeldamas operacijos kainos, ir yra laukiama revoliucija šioje srityje“, – pranešime spaudai komentavo gydytojas chirurgas Steve Eubanks iš Floridos ligoninės.

The Senhance System leidžia chirurgui, sėdint prie valdymo pulto ar kabinoje, matyti didelės raiškos 3D operacinio lauko vaizdus ir nuotoliniu būdu valdyti tris atskiras robotines rankas, kurios „naudojasi“ instrumentais kaip tradicinės laparoskopinės operacijos metu. Sukurtas prietaisas yra unikalus tuo, jog suteikia galimybę įvertinti audinio, kurį sugriebia robotinė ranka, tvirtumą. O galimybė reguliuoti matomumą atitinka įprastas šiuo metodu atliekamas operacijas.

FDA patvirtino The Senhance System po klinikinio tyrimo, įtraukusio 150 pacientų. Jiems buvo atliktos įvairios ginekologinės operacijos. Rezultatai palyginti su daugiau nei 8000 įprastu būdu atliktų operacijų.

Minimaliai invazinė operacija lemia mažesnį pooperacinį skausmą, palieka mažesnius randus ir sutrumpina pasveikimo laiką. O naujoji technologija padės pasiekti dar geresnių rezultatų.