Data: 2020.08.12 04:30
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Naujagimio mirties rizika priklauso nuo motinos gliukozės kiekio kraujyje

vlmedicina.lt | 2014-05-16 14:18:08

Jau daug metų turima patikimų duomenų apie apsigimimų ir naujagimio ligų bei mirties rizikos ir cukrinio diabeto ryšį. Tačiau iki šiol nebuvo galutinai aišku, ar tai nėra kitų faktorių sukeliami pakitimai ir ar gliukozės kiekis kraujyje išties yra lemiamas veiksnys.

Nėštumas
© Fotolia.com

Jungtinėje Karalystėje atlikta didelė analizė patvirtino šiuos duomenis ir parodė, kad gliukozės kiekio koncentracija motinos kraujyje tiesiogiai susijusi su vaiko mirties rizika gimdoje nėštumo metu.

Rizika didėja ir esant padidėjusiam gliukozės kiekiui dar iki nėštumo.

Tyrimo autoriai nenustatė tikslios saugios cukraus koncentracijos, jai didėjant motinos kraujyje atitinkamai palaipsniui didėja ir apsigimimų bei vaisiaus mirties rizika.

Tyrimo rezultatai rodo, kokia svarbi yra gerai sureguliuota medžiagų apykaita nėštumo metu. Autoriai rekomenduoja nėštumą planuojančioms moterims, sergančioms cukriniu diabetu, siekti idealių gliukozės kiekio koncentracijų, kadangi kiekvienas nukrypimas yra pavojingas vaisiui.

Šaltinis

Tennat et al. Pre-existing diabetes, maternal glycated haemoglobin, and the risks of fetal and Infantdeath: a population based study. Diabetologia 2013


VLmedicina.lt