Data: 2020.07.09 18:37
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Nauda šilto vandens stiklinėje

vlmedicina.lt | 2015-09-20 00:01:45

Dažnai girdime rekomendacijas gerti kuo daugiau vandens, tačiau retai randame patarimų, koks tas vanduo turėtų būti. Pavyzdžiui, šaltas ar šiltas. O net jei apie geriamo vandens temperatūrą užsimenama, dažniausiai rekomenduojama gerti šaltą vandenį. Neva sudeginama daugiau kalorijų. Tačiau pagal Ajurvedą, naudingiausias mūsų organizmui – šiltas vanduo. Reguliariai geriamas šiltas vanduo, ypač ryte, pagerina virškinimą, sumažina metabolinių atliekų poveikį mūsų imuninei sistemai, ir ne tik.

Neša vandenį
© Algirdo Kubaičio (VLMEDICINA.LT) asociatyvioji nuotr.

Pirmiausia, šilta stiklinė vandens ryte pagerina toksinų išplovimą iš mūsų organizmo. Šiltas vanduo, geriamas prieš valgį ar po jo, pagerina virškinimą. Kodėl virškinimui negerai šaltas vanduo? Todėl, kad jis gali sureaguoti su riebalais maiste ir taip susidarys sunkiai skaidoma riebalų plėvelė. Taip pat šaltas vanduo trukdo gerai pasisavinti maiste esančius būtinuosius mineralus.

Toliau apsistokime ties vidurių užkietėjimu. Dažnai žarnyno peristaltika sutrinka ir vidurių užkietėjimas užklumpa, kai organizmui trūksta vandens. Išgeriant šilto vandens iš ryto, tuščiu skrandžiu, suaktyvinama žarnyno motorika ir padedama kovoti su šia nemalonia problema.

It to būtų negana, turime pripažinti, kad šiltas vanduo – natūraliausias ir saugiausias gamtos įrankis prieš skausmą. Šilto vandens stiklinė gali palengvinti tiek galvos, tiek menstruacijų skausmus. Šiltas vanduo pasižymi raminančiu ir atpalaiduojančiu poveikiu, tad puikiai numalšina pilvo spazmus.

Jei manėte, kad stiklinė šalto vandens gali pagražinti figūrą, nes padeda sudeginti daugiau kalorijų, turime naujienų ir apie šiltą vandenį. Išgėrus šilto vandens, šiek tiek pakyla ir kūno temperatūra, o dėl to greitėja metabolizmas. Kad efektas būtų dar geresnis, galima pridėti citrinos, kurioje gausu polifenolių, griežinėlį. Taip dar geriau bus skaidomi riebalai, lengviau kontroliuojamas alkis.

Šiltas vanduo suaktyvina ir mūsų kraujotaką. Tai naudinga greitesniam ir efektyvesniam toksinų išplovimui iš mūsų organizmo. O kartu tai - puiki naujiena moterims. Jos ypač jautrios priešlaikio senėjimo klausimams - greitesnis toksinų išplovimas užkerta kelią odos ląstelių elastingumo praradimui.

Tad stiklinė šilto vandens su citrinos griežinėliu yra puikus būdas pradėti rytą.

Šaltinis:

 http://www.medicaldaily.com/health-benefits-warm-water-6-ways-drinking-warm-water-can-heal-your-body-282218


VLmedicina.lt