Data: 2020.07.15 09:10
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Močiutei nuolat degina kūną

vlmedicina.lt | 2015-07-22 00:06:43

Klausimas. Mano močiutė jau apie 8 metus skundžiasi, kad jai degina visą kūną, ar dieną ar naktį, pastoviai degina, o dabar, sakė, dar labiau suintensyvėjo. Daktarai nieko neranda, niekas nepadeda. Naktimis be raminamųjų išvis nemiega, sako, kad tik su labai stipriais pavyksta šiek tiek numigti, gal tai susiję? Jolita.

Senutė
Ligitos Sinušienės nuotr.

Atsako šeimos gydytoja Birutė Jankuvienė

Deginantys skausmai senyvame amžiuje - dažnas nusiskundimas. Dažniausiai tai neuropatiniai skausmai dėl lėtinės patologijos, pvz., cukrinio diabeto. Paprasti nuskausminamieji gali ir nepadėti, nes neuropatiniai skausmai gydomi pregabalinu, duloxetinu, gabapentinu ir panašiais medikamentais. Kita priežastis gali būti jau išsivysčiusi priklausomybė migdomiesiems. Šiuo atveju gydymas sunkesnis, nes pirmiausia reikia atpratinti žmogų nuo tos grupės preparatų. Skausmus mažina pasivaikščiojimai prieš miegą, atpalaiduojantis masažas, bendravimas su maloniais artimaisiais.


Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.