Data: 2020.09.19 06:33
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Mechaninis limfodrenažinis masažas: ar gali pakenkti?

vlmedicina.lt | Šaltinis: vlmedicina | 2015-04-11 00:02:03

Klausimas. Ar visais atvejais sveikatai naudingas mechaninis limfodrenažinis viso kūno masažas „Roll“ aparatu su infraraudonaisiais spinduliais? Jis privačių klubų siūloma kaip priemonė turėti stangrią odą, įveikti celiulitą, pagerinti savijautą. Ar gali jis būti pavojingas? Ar reabilitologai jį skiria pacientams? Pasidariau bandomąjį masažą, dar be infraraudonųjų spindulių, ir masažuojant dešinį pilvo šoną pasidarė silpna, negera. Kodėl taip galėjo atsitikti? Ar galiu toliau lankyti masažus? Ramutė, 52 m.

Masažuoklis
Algirdo Kubaičio nuotr.

Atsako fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoja Vaiga Kovalenko

Jei mechaninis limfodrenažinis viso kūno masažas naudojamas ne pagal paskirtį, taip, jis gali būti žalingas sveikatai. Todėl svarbu atkreipti dėmesį, ar neturite širdies ligų, kardiostimuliatoriaus, nesergate epilepsija, nėra uždegiminių ligų, odos pažeidimų, aukšto kraujospūdžio, kaulų retėjimo ligos (osteoporozės), varikozinių (išsiplėtusių) venų kojose, menstruacijų, ar nesate nėščia ir nemaitinate kūdikio, nesergate onkologine liga. Reabilitacijoje naudojame kompresinę terapiją tikslu gerinti periferinę limfotaką ir kraujotaką, tačiau individualiai vertiname paciento sveikatos būklę ir tik tuomet sprendžiame, kada ir kokiu tikslu galima taikyti. Paprastai kompresinę terapiją naudojame atskirai rankoms bei kojoms, tačiau privačiuose reabilitacijos centruose galite rasti panašų aparatą, skirtą visam kūnui, jis labiau tinka sveikiems, be gretutinių ligų žmonėms.

Infraraudonųjų spindulių terapija reabilitacijoje yra taikoma individualiai tam tikrais atvejais. Fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojai dirba su pacientais, mūsų tikslai iš dalies skiriasi nuo SPA centro, o šis nurodytas metodas labiau tiktų sveikiems, sportuojantiems, siekiantiems sumažinti kūno masę, pagerinti odos būklę.

Masažuojant pilvo sritį svarbu žinoti, kad anatomiškai čia yra stambiausia organizmo kraujagyslė aorta bei nervinės sistemos dalis - saulės rezginys, kurių spaudimas kompresine jėga gali sukelti sveikatos trumpalaikių negalavimų.


VLmedicina.lt

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.