Data: 2020.08.12 20:53
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Mažiau išleiskite vaistams ir daugiau sutaupykite savo tikslui

Šaltinis: vlmedicina | 2019-09-30 10:21:14

Artėjant peršalimo ir ligų sezonui, padidėja susirgimų rizika. Su ligomis ateina ir papildomos išlaidos. Vaistinės nėra išimtis – čia, kaip ir bet kur kitur apsiperkant, galima susidurti su nenumatytomis išlaidomis. Tačiau vaistinėse taip pat sėkmingai galima ir sutaupyti, tinkamai susidėjus savo krepšelį.

© Pixabay.com

 

Specialistai pataria, į ką verta atkreipti dėmesį, norint vaistinėje išleisti mažiau ir daugiau sutaupyti savo tikslui – pavyzdžiui žiemos atostogoms šiltuose kraštuose. Vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkas Rimvydas Blynas pasakoja, jog yra keletas svarbių ir veiksmingų priemonių, kaip sėkmingai sutaupyti.

Svarbiausia – veiklioji medžiaga. Specialistas būtinai pataria skaityti etiketes. Ten galite rasti daug naudingos informacijos apie veikliąją medžiagą. Žinios apie tai jums leis sutaupyti. Dažnai kaina priklauso nuo gamintojo ir ji skiriasi, nors sudėtis yra visiškai tokia pati.

Jei atidžiau panagrinėsite sudėtį, savo pirkinių krepšelio kainą galite ženkliai sumažinti. Vaistai bus tokie pat efektyvūs. Svarbu suprasti, jog ne kaina, o veiklioji medžiaga ir jų koncentracija yra pati svarbiausia.

Vaistininkai visuomet turėtų pasiūlyti pigiausią vaistinį preparatą ir jei pacientas nori šio vaisto, bet jo tuo metu nėra vaistinėje, vaistininkas gali jį užsakyti ir mieste preparatas bus pristatytas per 2 darbo dienas. Kaime ar miestelyje – per 4 darbo dienas.

Specialistas ragina nepamiršti skaityti informacinių lapelių, nes ten yra visa informacija, kad vaistas veiktų efektyviausiai. Kuo tiksliau vaistinis preparatas bus vartojamas, tuo greičiau liga pasitrauks ir bus išvengta papildomų vaistų pirkimo.

Nuolaidų kortelės. Tai viena paprasčiausių ir efektyviausių taupymo priemonių. Po apsipirkimo panaudojus nuolaidų kortelę, beveik visada gausite tam tikras nuolaidas, taip pat tokios kortelės paprastai išskiria asmeninius gimtadienio laikotarpius.

„Vaistinėse su nuolaidų kortele galima pasinaudoti ir tam tikromis paslaugomis, kaip kad nemokamai pasitikrinti regėjimą, pasimatuoti kraujospūdį, nusistatyti odos tipą ar pasikonsultuoti su gydytoju“, – pasakoja vaistininkas R.  Blynas.

Visos šios paslaugos paprastai yra mokamos, todėl nuolaidų kortelės ne tik prisideda prie tiesioginių akcijų vaistams ir kosmetikai, bet ir suteikia galimybę sutaupyti tam tikroms paslaugoms.

Apsipirkimas internetu. Tai dar viena efektyvi priemonė norint sutaupyti. Visų pirma, perkant prekes internetu, labai dažnai yra taikomos papildomos nuolaidos. Esant poreikiui, iškart galima eiti į akcijų skiltį ir ten rasti sau tinkamų vaistinių preparatų.

Dar viena patogi galimybė perkant internetu – suplanuoti apsipirkimą. Prieš perkant tenka kruopščiai apgalvoti, kokių vaistinių preparatų, papildų ar kosmetikos jums reikia, todėl apsipirkimas greičiausiai bus konstruktyvesnis. Taip pat išlieka pirkimo istorija, ją atsivertus ateityje, galima palyginti koks buvo krepšelis ir kokių prekių gali vėl prireikti.

Galų gale, apsiperkant internetu, galima palyginti kainas. Lietuvoje yra keletas vaistinių tinklų ir labai lengva kiekvienos vaistinės internetiniame puslapyje palyginti, kur kainos yra mažiausios.

Svarbi sudėtis, o ne produkto prekės ženklas. Brangesnis produktas ne būtinai bus kokybiškesnis ar skirsis savo nauda organizmui nuo pigesnių produktų. Prekių lentynose labai gausu, tačiau svarbu suprasti, kad ne tos, kurios bangiausios ir yra žinomų vardų – pačios efektyviausios.

Vaistininkas pataria atidžiai skaityti sudėtį, etiketes. Jose yra naudingos informacijos. Palyginkite ne tokį išreklamuotą produktą su žinomo prekės ženklo produktu. Pamatysite, jog nepopuliariojo sudėtis skiriasi nedaug, tačiau kaina yra ženkliai mažesnė. Už vardą yra daug svarbiau sudėtis. O tokios pat sudėties prekes galite rasti ir už mažesnę kainą.

Vadovaujantis šiais keliais paprastais būdais, galite mažiau išleisti savo pirkinių krepšeliui ir daugiau sutaupyti kitiems užsibrėžtiems tikslams.