Data: 2020.08.08 13:28
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Mažas hemoglobino kiekis kraujuje

VLMEDICINA.LT | Šaltinis: vlmedicina | 2016-07-07 00:03:32

Klausimas. Kaip žinau, hemoglobino norma yra nuo 120, o pas mane visada mažiau. Bandžiau gerti geležį, bet poveikis neilgalaikis. Kai geriu, pakyla iki maždaug 118, o paskui, kai negeriu geležies, vėl sumažėja. Paskutinį kartą buvo 108. Ar man reikia gerti geležį visą laiką? Ir nuo ko gali būti toks mažas hemoglobino kiekis kraujyje? Snežana, 38 m.

Raimonda Rudytė. © Algirdo Kubaičio (VLMEDICINA.LT) nuotr.

Atsako šeimos gydytoja Raimonda Rudytė

Pirmiausia reikėtų atlikti išsamesnius kraujo tyrimus pas savo šeimos gydytoją. Ar anemija yra geležies stokos, padeda diferencijuoti papildomi rodikliai, kurie matomi bendrajame kraujo tyrime, (MCV, MCH), reikėtų ištirti geležies koncentraciją kraujyje. Jei paaiškėja, kad tai tikrai geležies stokos anemija, reiktų gilintis į priežastis. Dažniausios priežastys yra gausus kraujavimas mėnesinių metu ar tarp jų, mitybos nepakankamumas, gausus pieno vartojimas (pienas blogina geležies įsisavinimą), gali reikšti ir rimtesnes virškinamojo trakto ligas, tokias kaip skrandžio ar dvylikapirštės žarnos opaligė. Geležies stokos anemija gydoma šalinant priežastį ir gydant geležies preparatais, kurie gali būti skiriami iki 6 mėn.

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.